Anasayfa / Trend Stil / Doğa Dostu Ekolojik Ev Tasarımları

Doğa Dostu Ekolojik Ev Tasarımları

Her geçen gün artan sera gazı etkisi ve buna bağlı olarak oluşan küresel ısınma, doğal kaynakların azalması gibi olaylar insanların doğa ile uyum içinde yaşamasını gerektiğini göstermektedir. İnsanlar doğayla bütünleşmek, şehrin kalabalıklığından uzaklaşmak, sorumlu ve duyarlı bir yaşam sürmek istemektedir.  İşte bu noktada çevre dostu olan ekolojik evler devreye girmektedir. Ekolojik ev tasarımlarındaki temel amaç, doğal kaynaklardan enerji üretimini sağlamak, yakıt tüketimi ve dolayısıyla karbon salınımını en az seviyelere indirmektir.

Ekolojik ev  her türlü enerji, su ihtiyacı ve çevresel etkiler incelenerek tasarlanmış, doğaya verilen zararı en aza indirmeyi öngören ve bu doğrultuda kendi ihtiyacını büyük ölçüde kendisi karşılayabilen ev demektir.

Ekolojik evlerde elektrik enerjisi rüzgar türbini, güneş paneli gibi tamamen yenilenebilir yöntemler ile üretilmektedir. Küresel ısınma neticesinde azalan su kaynakları en büyük sorunlardan birisidir. Ekolojik evler bu sorunu azalmak için yağmur suyu depolama, lavabodan akan suyun bir kısmını arıtma gibi yöntemler kullanarak bu suları bahçe sulamada ve tuvalet giderlerinde kullanmaktadır. Böylelikle suyun bir kısmı tekrar kullanılabilmektedir.

Oldukça sağlıklı ve tamamen doğal materyallerden harmanlanan bu şık tasarımlarla doğanın bir parçası olabilir ve doğal yaşayabilirsiniz. Galerimizi tıklayarak muhteşem ekolojik ev modellerini inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Cottage Tarzı Ev Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Cottage ev tekstil ürünleri, Cottage ev tekstili ve Cottage tarzı ev dekorasyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • ekolojik ev örnekleri
  • doğa ev örnekleri
  • doğada ilginç ev modelleri

Hakkında Secret

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Secrethome.net ev dekorasyon fikirleri sunar, site üzerinde ürün satışı bulunmamaktadır.