Anasayfa / Yatak Odası / Doğal Ahşap Karyola Modelleri

Doğal Ahşap Karyola Modelleri

Ahşap ürünler ev dekorasyonunda oldukça geniş kullanım imkanı sunmaktadır. Yaşam alanlarında ahşap kullanımı hemen hemen tüm kültürlerde bulunmaktadır. Bir evi tamamen ahşap kullanarak dekore etmek mümkündür ve kesinlikle de doğru tercihtir. Çünkü ahşap sıcaktır. Çünkü ahşap sağlıklıdır. Ahşap rutubeti emerek nem düzenleyici görevi üstlenir. Ahşap toz çekmez ve ısı yalıtımı yapar. Üstelik ahşap ekonomik bir malzemedir ve uzun ömürlüdür.

Ayrıca ahşabın ayrı bir güzelliği vardır. Estetik bir malzeme olduğundan dekoratif bir görünümü de vardır. Ahşabın doğallığı, rengi, dokusu ve kokusu insana huzur, rahatlama ve sıcaklık hissi  verir. Dekorasyonda ahşabın tasarım, dizayn ve rengine göre farklı malzemelerle üretilmiş bir çok ürünü bulmak mümkündür. Üstelik ahşap doğal olarak kullanılabildiği gibi, boyanabilir ve verniklenebilir, açık ya da koyu tonlara dönüştürülebilir. Bunların dışında ahşapta ses izolasyonu da idealdir. Ahşap gürültüyü emer. Hepsinde öte ahşap çevrecidir ve güvenilirdir.

Ahşabın mobilya sektöründe kullanımı doğal yani kütüğün şekillendirilmesi ve kaplama yani sunta ve mdf panel üzerine kaplama olarak ayrılmaktadır. Doğal kütük ahşap üretiminin zorluğu, ağırlığı, zor taşınabilirliği gibi nedenlerden dolayı biraz pahalıdır. Diğeri ise hafif olması, hızlı üretilmesi gibi nedenlerden dolayı daha yaygın bir kullanıma sahiptir.

Özellikle ev dekorasyonunda daha çok yemek masası ve yatak tasarımları olarak karşımıza çıkan ahşap kütük mobilya üretimleri içerisinde en dikkati çeken ürünlerin başında ahşap kütük karyola modelleri gelmektedir. Son derece estetik ve dekoratif bir görünümleri olan doğal ahşap yatak modelleri ile yatak odaları sıcak, samimi ve konforlu bir görünüme kavuşurlar. Üstelik her dekorasyon tarzında rahatlıkla kullanılabilen kütük karyola modelleri özellikle de country, retro, klasik, ekolojik ve yalın dekorasyon uygulamalarında oldukça başarılı sonuçlar vermektedir.

Siz de ahşap kütük karyola tasarımlarına ilgi duyuyor ve merak ediyorsanız galerimizi tıklayarak sizler için seçmiş olduğumuz örnek kütük karyola modellerini inceleyebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Hepsi Özel Tasarım Karyola Modelleri başlıklı makalemizde en güzel karyola modelleri, farklı karyola tasarımları ve karyola modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • doğal ağaçtan karyola

Hakkında Secret

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Secrethome.net ev dekorasyon fikirleri sunar, site üzerinde ürün satışı bulunmamaktadır.