Anasayfa / Ev Dekorasyonu / En Güzel Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri

En Güzel Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri

Çoğumuz evimizde bir çalışma odası olmasını isteriz. Eve getirdiğimiz işimizi, derslerimizi hiç konsantrasyonumuzun bozulmadan yapabileceğiniz, bazen bir kitap ya da dergiyi rahatsız edilmeden okuyabileceğiniz düzenli ve modern bir çalışma odasını hayal ederiz. Bunun için genelde bir masa ve sandalyenin yeterli olabileceğini düşünürüz ama yine de bu düzenin tam anlamıyla isteklerimize cevap vermediğini görürüz. Eğer siz de bizim gibi düşünüyorsanız o halde yapmanız gereken kendinize hem kullanışlı, hem modern, hem de gösterişli bir çalışma odası dekore etmek.

Çalışma odası dekore edebilmek için fazladan bir oda olmasa da olur. Evinizde uygun bir alan pekala çalışma odası olarak değerlendirilebilir. Bu bir çatı katı olabilir, bodrum kat olabilir, merdiven altı, evinizin bir köşesi, bir girinti çok da güzel çalışma alanı olarak değerlendirilebilir. Öncelikle mobilya seçimine dikkat etmek gerekir. Gün ışığını alıp almadığı da önemlidir. İşe çalışma odanızın ya da çalışma alanınızın renginden  başlayabilirsiniz. Dikkatinizi toplayabileceğiniz fazla parlak olmayan renkleri tercih edebilirsiniz. Bu renkler daha çok açık tonlardan seçilebilir.

Çalışma odası mobilyalarını ise fonksiyonel tasarımlardan seçmekte fayda var. Depolama alanları da bulunan modüler bir masa ve sandalye sayesinde güzel bir alan yaratabilirsiniz. Böylelikle düzenli bir ortam elde edebilirsiniz. Çalışma odasının aydınlatması da son derece önemlidir. Mümkünse doğal ışıktan yararlanmakta fayda var ancak eğer çalışma odanız doğal ışık almıyorsa bu durumda ayarlanabilir, gözü yormayan bir masa lambası ya da tavan aydınlatması ideal bir seçim olabilir. Galerimizde sizlere fikir oluşturabilecek çok güzel çalışma odası dekorasyonu örnekleri yer almaktadır. Galerimizi tıklayarak görselleri inceleyebilir ve siz de evinizde bir çalışma odası oluşturmak için fikir edinebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Biev Yeni Sezon Dekoratif Ev Mobilyası Modelleri başlıklı makalemizde Biev, Biev Dekoratif Ev Ürünleri ve Biev dekoratif ürünleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Secret

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Secrethome.net ev dekorasyon fikirleri sunar, site üzerinde ürün satışı bulunmamaktadır.