Anasayfa / Çocuk Odası / En Güzel Kardeşlere En Güzel Kardeş Odası Fikirleri

En Güzel Kardeşlere En Güzel Kardeş Odası Fikirleri

Eğer birden çok çocuğunuz varsa onların her birine ayrı bir oda dekore edemiyorsanız, o halde bir odayı kardeş odası olarak dekore edebilir ve onların ortaklaşa kullanabileceği bir mekan haline dönüştürebilirsiniz. Evet ilk bakışta biraz zor gibi görünebilir. Çünkü her çocuğun kendi dünyası ve kendi beğenileri vardır. Bir odada iki veya daha fazla çocuğa hitap edebilecek bir uygulama biraz yaratıcılık, biraz zeka ve biraz da fonksiyonellik gerektirir. Çünkü aynı odanın hele de ortak eşyaların kullanımında bir takım sorunların yaşanabileceği de bir gerçektir. Ancak pratik uygulamalar ve çözümlerle bu sorunlar ortadan kaldırılabilir.

Öncelikle dekoratif kardeş odası uygulamasında her çocuğun rahatına, konforuna özen gösterilmelidir. Kardeş odası dekorasyonunu oluştururken, odanın büyüklüğü göz önüne alınmalı ve planlama buna yapılmalıdır. Eğer uygulama yapılacak oda küçük ise daha fazla depolama alanı yaratacak mobilyalar tercih edilmelidir. Yatak olarak bazalı modellerin seçimi oda içerisinde fazlalık yapan ürünlerin ortadan kaldırılması ve düzenli bir mekanın yaratılmasını sağlayabilir. Kardeş odasında tekli ya da ranzalı yataklar tercih edilebilir. Tekli yatak kullanılacaksa, yatakların yerleştirilmesinde farklı yöntemler uygulanabilir. İki yatak, aralarına bir komedin koyularak birbirinden ayrılabilir veya bir yatak bir duvara, diğer yatak da diğer bir duvara yaslanarak sadece yatak başları birleştirilebilir. L şeklinde yerden yüksek yataklar, kardeş odasında oldukça kullanışlıdır. Yatak altında kalan bölümler, çalışma masası veya oturma grubu olarak değerlendirilebilir.

Çalışma masaları için de pencere kenarları tercih edilebilir. Tüm pencere önünü kapsayan şekilde uzunlamasına yerleştirilen masalar, çocukların gün ışığından da faydalanmasını sağlayabilir. Çalışma masası seçerken, bol çekmeceli veya bol gözlü olanların tercih edilmesi yine kardeş odasında karışıklığın önlenmesi ve fazla eşyaların ortadan kaldırılmasına büyük katkı sağlayabilir.

Oda dekorasyonu yapılırken kullanılacak malzemelere ve malzeme adedine de dikkat edilmelidir. Gereksiz kalabalık hem çocuğun oyun alanını daraltacak hem de kaza risklerini arttıracaktır. Çocuk odalarında hijyen çok önemlidir. Odada kullanılacak yer malzemeleri mutlaka kolay temizlenebilir cinsten olmalıdır. Karyola mutlaka korunaklı olmalı, yatak da antibakteriyel, orta sertlikte ve yarı ortopedik olmalıdır. Dilerseniz modern kardeş odası dekorasyon fikirleri için galerimizi tıklayabilir ve uygulamalar hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan En Güzel Bebek Odası Dekorasyon Fikirleri başlıklı makalemizde Bebek odası, bebek odası dekorasyon örnekleri ve Bebek odası dekorasyonları hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • Cocuk odasi dekoratif saat modelleri

Hakkında Secret

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Secrethome.net ev dekorasyon fikirleri sunar, site üzerinde ürün satışı bulunmamaktadır.