SecretHome http://secrethome.net Ev Dekorasyon Fikirleri Thu, 23 Nov 2017 00:01:21 +0000 tr-TR hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.8.3 http://secrethome.net/wp-content/uploads/2017/09/cropped-fligran-vetrans-1-32x32.png SecretHome http://secrethome.net 32 32 Dekoratif Aynalar Nerede Satılır http://secrethome.net/dekoratif-aynalar-nerede-satilir/ http://secrethome.net/dekoratif-aynalar-nerede-satilir/#respond Wed, 22 Nov 2017 12:00:02 +0000 http://secrethome.net/?p=29132 Ayna Dekorasyonunda Yeni Fikirler

Aynalarda gördüğümüz yüzün güzel olması yetmiyor artık. Ekstra bir şekilde bir de baktığımız aynaların da güzel olması gerek. Aynalar hem içeriden hem dışarıdan güzellikleri yansıtan bir nesne olarak her evde en az bir tane bulunan bir süs eşyası. Genelde iş yerinde değilseniz ve evinizde fazla yer yoksa boy aynası yerine küçük ve biçimli aynaları tercih ederiz. Bununla birlikte birçok ayakkabılıkta ve gardıropta da kapaklı boy aynaları mevcuttur.

Ancak değişen ve gelişen dünya estetiği ile birlikte karşısına geçip kendimizi süslediğimiz ve dışarıya hazırladığımız aynaları da süslemek mümkün artık. Her şeyin en güzelini hak eden modern insan ayna dekorasyonunda da bir adım ileri giderek yepyeni buluşlara imza atıyor.

Üçlü Ayna Setleri

Eskiden evlerimizi ve duvarlarımızı birbirinden çok da farklı olmayan tablolar süslerdi. Bu tabloların içeriği pastoral olup hep bir ev, bir dere ve özensizce çizilmiş ağaçlardan oluşan ucuz tablolardı. Artık aynaları tablo niyetine kullanıp güzel kümeler ve estetikler elde etmek mümkün. Üçlü aynalar da yeni moda olmuş durumda. Birbiriyle eşit orantıda ve genelde yuvarlak olan bu aynalar hem işlevsel hem de estetik bir lezzet olarak salonlarda ve antrelerde kendini gösteriyor.

Dekoratif Aynalar Nerede Satılır

Altıgen Aynalar

21.yüzyılda süsün, şatafatın ve dekorasyon denince akla gelebilecek her şeyin bir sınırı yok. Altıgen aynalar da genelde küçük ve birbirine küçük plastik ya da demir bağlarla bağlanmış sevimli ve oldukça şık bir seçenek sunuyor. Üçlü değil de altılı ayna setleri isteyenler bu türden süs eşyalarını evlerinde sergiliyor.

Geometrik Aynalar

Eskiden aynalar düz ve uzun bir biçimdeydi. Ya da kare. Ama artık aynalar dikdörtgen olabildiği gibi üçgen ve oval da olabiliyor. Tamamen tercihe ve göz zevkine göre değişen aynalardan hangi geometri ve simetri size daha cazipse seçim size kalıyor.

Dekoratif Aynalar Nerede Satılıyor?

Tarzınıza ve göz zevkinize göre seçeceğiniz ve satın alabileceğiniz aynaları her türlü dekor ürünleri satan mağazalarda bulmanız mümkün. Bununla birlikte internetten online alışveriş seçeneğini tercih edenler de oturdukları yerden bir tık ile istedikleri aynaları saniyeler içerisinde bakıp alabilirler.

Sırf ayna satan dükkanların da arttığını görüyoruz. Zamanınız varsa aynacı dükkanlarını ziyaret edebilir hem kendinizi hem de evinizde görmek istediğiniz aynaları bu dükkanlarda görebilirsiniz. Aynalar ayrıca çerçeveli, çatılı, halkalı olarak çeşitlilik arz ediyor. Aynanın renkleri ise genelde beyaz ve siyah olarak iki farklı şekilde satışa sunuluyor.

Sizler için derlediğimiz dekoratif aynalar neredere satılır galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/dekoratif-aynalar-nerede-satilir/feed/ 0
İlginç Bahçe Salıncak Modelleri http://secrethome.net/ilginc-bahce-salincak-modelleri/ http://secrethome.net/ilginc-bahce-salincak-modelleri/#respond Tue, 21 Nov 2017 12:00:45 +0000 http://secrethome.net/?p=29123 Salıncaklar çocukların en çok eğlenerek vakit geçirdikleri park materyalleridir. Büyüklerde en az çocuklar kadar salıncakta sallanmaktan büyük keyif alırlar. Salıncaklar dekorasyon yönünden bahçeli evlerin olmazsa olmazlarındandır. Büyüklerin öğle vakitlerinde bahçe salıncaklarında dinlendirici vakit geçirmesini sağlayacaktır. Eğer bir bahçeli eviniz var ise mutlaka salıncak alma ihtiyacı duyacaksınız. Ya da kendiniz de yapabilirsiniz.

Çocuklar İçin Bahçe Salıncakları

Bahçenizde bir ağacınız varsa bu çocuklar için salıncak yapmak aslında çok kolay ve zahmetsizdir. Basit bir salıncak için aslında sadece bir halat ve bir tür örtü işinizi görecektir. İki halatı yan yana getirip önce bir ucunu daha sonra istenilen aralık bırakılarak hem yan tarafına diğer ucunu ağacın sağlam bir dalına bağlayın. Daha sonra halatın oturulacak bölümünde iki halatı birbirinden ayırın. Örtünün bir kısmını çamaşır serer gibi halata asın kısa tarafı iki halatın arasına gelmelidir. Geriye kalan uzun tarafını iki halat arasında gerekli mesafeyi bırakarak diğer halata serin. Örtünün sonu, ilk serdiğiniz baş kısmının üzerine gelmelidir. Böylelikle düşme riskini ortadan kaldırmış oluyorsunuz. İstenirse içerisine puf bir yastık konularak destek sağlanabilir. Yapmış olduğunuz bu salıncağı bebekler için beşik olarak ta kullanmak mümkündür.

İlginç Bahçe Salıncak Modelleri

Aslında salıncak yapımının temel kökeni buradan gelmektedir. Tabi ki çocuklar için çok farklı salıncaklar yapmak mümkündür. Örneğin eski bir araba tekerleğini eşit aralıklarla 3 yerinden çengel vida takın. Hatta güzel bir renk ile boyayın. Taktığınız bu çengel vidalardan kalın bir ip veya ince bir halat geçirin. İplerin uzunluklarının eşit olmasına dikkat edin. İplere gerekli uzunlukları bıraktıktan sonra 3 ipi de aynı noktadan birleştirin ve asın. 2 çocuk aynı anda çok rahat bu salıncağı kullanabilir.

Ya da eski bir sandalyeniz var ve bunu değerlendirmek istiyorsunuz. Sandalyelerin ayak kısımlarını çıkartın. Eğer sandalye ahşap ise mutlaka zımpara yapın ve çocukların istediği bir renge boyayın. Sandalyenin alt kısmına iki adet ahşap tahta monte edin. Bu tahtalara sandalyelerin kenarlarından dışarı taşmalıdır ve aralarında 10 15 cm gibi bir mesafe bırakılmalıdır. Dışarı taşan kısımların uç kısımlarından ip geçecek kadar delik açın. Geçirmiş olduğunuz iplerin uç kısımlarına delikten çıkmayacak şekilde düğüm atın ve ağacınıza asın.

Çocuğunuzun kay kay binmekten sıkıldı ve çöpe atmak istemiyor. İşte harika bir salıncak elemanı daha.

Büyükler İçin Bahçe Salıncak Modelleri

Çocuklara eğlenceli bir alan tasarladık peki ya siz? Büyükler için birçok mağaza da salıncak bulmak mümkündür. İşi ucuza getirmek istiyorsanız kendiniz için de bir salıncak tasarlayabilirsiniz. Hatta eski malzemelerinizi kullanarak. Diyelim ki eviniz tadilat yaptırdınız ve kapılarınızı değiştirdiniz. İşte eski kapılardan yapılacak en kolay salıncak modeli.

İki adet kapı bizim işimizi görecektir. Öncelikle bu kapıları bir güzel zımpara yapın. Üzerine yapacağınız cila veya boya ile güzelleştirin. Bu iki adet kapıyı 90 derecelik açı ile veya 100 110 derecelik açı ile birbirine monte edin ve oturulacak bölümlerin köşe noktalarına ahşaplar için kullanılan çengelli çelik dübel takın buralara da zincir veya çelik halat takarak istediğiniz bir yere monte edin. Üzerine de güzel bir minder koyun. Artık salıncak hazır hale gelmiş olacaktır.

Bebeğinizin eski beşiğini de salıncak haline getirebilirsiniz. Bunun için dört tarafında olan korkulukların bir tarafını sökmek yeterli olacaktır.

Ya da bir paletin uç kısımlarına ip geçirerek de salıncak yapmak mümkündür.

Sizler için derlediğimiz ilginç bahçe salıncak modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/ilginc-bahce-salincak-modelleri/feed/ 0
Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap http://secrethome.net/ev-dekorasyon-fikirleri-kendin-yap/ http://secrethome.net/ev-dekorasyon-fikirleri-kendin-yap/#respond Mon, 20 Nov 2017 12:00:52 +0000 http://secrethome.net/?p=29111 Dekorasyona bu kadar önem verilmesi, uyum ve bütünlüğü hayatımızın her alanında görmek istediğimizi gösteriyor. Evlerdeki dekorasyon da son yıllarda hem modaya ayak uyduruyor, hem de üretilen çok sayıda tasarımla bizlere sınırsız bir seçim alanı bırakıyor. İnsanlar artık yalnızca giyimleri ile değil; dekore ettikleri evleriyle de kişisel zevklerini ortaya çıkarıyor. Ancak dekorasyonu firmaların ürünlerinden ve tasarımlardan kullanmak kimi zaman fazla maliyetli olabiliyor. Bu yüzden bütçemizi zorlamadan evde yapılabileceğimiz bazı dekoratif fikirler oldukça işe yarayabilir ve kendimizden bir şeyler de katacağımız için evimizi diğerlerinden özgün hale getirebilir.

Ev Dekorasyon Fikirleri Kendin Yap

Evimizde yapabileceğimiz bazı dekoratif eşya fikirleri

Renkler bir evde ilk göze çarpan unsurdur. Evin büyük mobilyalarında sade renkler daha elegan dursa da detaylarda kullanılan canlı renkler eğlenceli bir görünüm yakalayabilir. Örneğin renkli kumaşlardan yaptığımız yastıklar ve minderler salonun havasını değiştirebilir. Ya da cam kenarında duran küçük saksılarınız rengarenk boyandığında hoş bir köşe yaratabilir.

Evinizdeki eski bir abajuru sevdiğiniz bir kumaşla, örneğin çiçek desenli bir tanesiyle kaplayabilir, onu baştan yaratabilirsiniz. Eski ve kırılmış aynanızı küçük parçalar haline gelene dek kırarak ahşap üzerine rastgele halde yapıştırabilir, (bunu yaparken ellerimizde kesikler olmaması için oldukça dikkatli olmamız gerekiyor) sonra evinizin boş bir duvarında sergileyebilirsiniz.

Sakladığınız boş soda, gazoz şişelerini bir tahta üzerine sırayla asıp tavana asabileceğiniz bir halat ya da zincire monte ettikten sonra içine yerleştirdiğiniz renkli ampullerden şık avizeler yapabilirsiniz. Bu dekor ayni zamanda cam şişelerin renkli boyanarak içine beyaz ampuller yerleştirilmesi şeklinde de olabilir. Sevdiğiniz renklerde ipler alıp onları küçük kareler halinde örebilir, sonra birleştirip bir kilim meydana getirebilirsiniz. El becerisi gerektiren bir diğer fikir de eski tişörtleri birleştirip onlardan bir battaniye yapmak olabilir.

Bir mukavvayı 25-30cm çapında ve 5 cm genişliğinde bir halka (simit gibi) şeklinde keserek üzerine çeşitli boy ve renklerde düğme, deniz kabuğu, kurdele, boncuk gibi nesneler yapıştırarak giriş kapınıza size özel bir kapı süsü yapabilirsiniz. Evimizdeki porselen, cam kupalar özellikle de eskiyse ellerimizde yeni eşyalara donusebilir. Üzerlerine seramik boya ile desenler çizebilir, yazı yazabilirsiniz.

Kuru dal parçalarını evin bir köşesinde büyük bir vazonun veya zevkimize göre bir saksının içine yerleştirdikten sonra şerit lebdi dallara dolayarak bir nevi “lambader” elde edebilirsiniz. Evimizde eski malzemeler ufak dokunuşlarla şık dekorasyon malzemeleri olabilir. Biraz ilgi ve sabır gösterip gerisini hayal gücünüze bırakabilir, ortaya güzel eserler çıkarabilirsiniz.

 

Sizler için derlediğimiz ev dekorasyon fikirleri kendin yap galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/ev-dekorasyon-fikirleri-kendin-yap/feed/ 0
Hobi Dekorasyon Fikirleri http://secrethome.net/hobi-dekorasyon-fikirleri/ http://secrethome.net/hobi-dekorasyon-fikirleri/#respond Sun, 19 Nov 2017 12:00:46 +0000 http://secrethome.net/?p=29099 İnsanların küçük bir kaç basit uğraşlarla kendi kişisel zevklerini dekore edebilir. Bazen çocuğumuzun odası, bazen evimizin salonu, bazen bahçemiz için veya balkonumuz için, bazen takı, süs, oyuncak olarak harikalar yaratacak fikirlerdir. Elinle yaptığın böyle güzel şeyler yaşamını yumuşatıp daha renkli bir dünya edinmemize ortam hazırlar.

Hobi fikirleri

Kullanmaktan sıkılınan veya bozulan kulaklık kablolarıyla harika takı tasarımı yapılabilir.

Bileklik ya da bir emitasyon gösterişli bir parça ile güzel bir kolye yapılabilir.

Çocuklar için oyuncak yapımı

Dışarıda bolca satılan bin bir türlü oyuncakların lisanslı olup olmaması kaygısını taşırken. Evde kullanılmayan çoraplarla veya artık giyilmeyen kıyafetlerin kesilerek harika erkek ve kız çocukları için oyuncaklar oluşturulması.

Oda kapılarının önüne zaman zaman saçık kalması için bir şeyler koyarız

İşte eski kıyafetlerden sevimli hayvanlar dekore edilerek içine kum vs. ağırlıklar koyup sevimli bir ev arkadaşı edinilebilir. Tırtıl gibi kaplumbağa gibi…

Hobi Dekorasyon Fikirleri

Sıkılınan kıyafetleri atmadan yenileyelim

Dantel gibi küpür gibi belki uygun renkli boncuklarla kıyafet bazen ucun bazen yakasına bazen kol uçlarına eklenerek sil baştan bir kıyafet tarzı oluşabilir.

Plastik kaşıklarla sempatik avizeler

Hangi renk oda renkleriyle uygun ise plastik kaşıkları o renkte hazırlanır ve plastik şişe üzerine katlı eklenerek güzel, gösterişli bir baş ucu avizeler hazırlanır. Güzel bir çilek, elma, ananas görünümlü sevimli avizeler gözümüze zevkli bir dekorasyon katacaktır.

Balon ve tutkallarla klasik görünümlü lambalara son

Bir balon ip ve tutkal ihtiyaç olunan. balon şişirilip tutkalla ip etrafına gelişi güzel sarılıp ardından patlatılan balonlarla muhteşem ev dekorasyon fikirleri ortaya çıkmaktadır. Yine rengi,tasarımı büyüklüğü her şeyi kendi elinizdedir.

Araba lastiğiyle bahçe için güzel saksı tasarımları

Bunun için bir tekerlek ve hangi renkten saksı olunması isteniyor ise o renkle boyandığında bahçeye güzel bir dekorasyon vermek aktiviteler arasındadır.

Meyve, sebze kasalarıyla güzel bir mutfak dekorasyon veya sehpa yapımı

Belik kaplama bir kağıtla sarılıp veya ahşap boya ile istenilen renkle boyanmış olan bu kasalar birleştirilerek bir sebzelik veya bir sehpa meydana gelecektir.

Bin bir çeşit fikirler adına sunulan bir kaç örnek sizler için ufkunuzu geliştirmek için bir kaç örneklerdir.Bir kere dekorasyon boyutlu bakıldığında atmayı düşündüğünüz veya kullanmadığınız eşyaları yeniden çok farklı tasarımlar olarak hazırlamak elinizdedir. İster ev içi ister kişisel tasarımlar yapmak için tamamen geri dönüşümlü olarak bakıp renk uyumu da ihmal edilmediği zaman ilginç fikirler kendiliğinden oluşacaktır.

 

Sizler için derlediğimiz hobi dekorasyon fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/hobi-dekorasyon-fikirleri/feed/ 0
Dekorasyon Nedir http://secrethome.net/dekorasyon-nedir/ http://secrethome.net/dekorasyon-nedir/#respond Sun, 19 Nov 2017 07:00:42 +0000 http://secrethome.net/?p=29089 Dekorasyon yaşam alanlarının, ofislerin, alışveriş merkezlerinin, dış cephelerin kişilerin zevklerine göre veya amacına uygun olarak renk ve modelleme düzenidir.

EV DEKORASYONU

Ev dekorasyonunda o evde yaşayacak kişilerin istekleri çok önem taşır. Yaşam tarzları ve en çok beğenilen renler dekorasyon da önem taşır. Bazı insanlar klasik model ve renklerden hoşlanırken bazıları tamamen modern çizgiler isteyebilir. Bazıları tamamen canlı enerjik bölümler isterken bazıları daha az dikkat çeken renklerde ve kargaşadan uzak tasarımlar ister. Bir ev tasarımında tasarlanacak yerde yaşayanları iyi tanımalı, iyi analiz etmelisiniz. Eğer bunları yapmadan yılın modasına göre tasarımlar yapılması orda yaşayanları tatmin etmeyecektir. Örneğin eskitme mobilyalar şuan oldukça revaçta. Bu eskitme mobilyayı babaanne evinde uygularsanız alacağınız tepki oldukça sert olabilir.

OFİS

Ofis dekorasyonu ev dekorasyonundan bir tık daha önemlidir. Çünkü kişilerin kazanç kapısıdır. Beğenisi çok olan bir şekilde dekore etmek ofisin kazancını artmasında çok büyük bir etkendir. Ofis dekorasyonunda da dikkat edilmesi gereken konu ofisteki kişilerin tarz ve düşüncelerinden daha çok ofise gelecek kişilere ve aynı zamanda oranın ne ofisi olduğuna göre bir tasarım uygulanması gerekir. Örneğin bir çalışma ofisi orada ki çalışanların zevklerine göre değil de, çalışma performansını artıracak ve kullanışlı olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Dekorasyon Nedir

DIŞ CEPHE DEKORASYONU

Dış cephe dekorasyonları şehrin silüetini oluşturur. Tabi her inşaat farklı firmalar ya da kişiler tarafından bireysel olarak yapıldığı için kimse kimsenin benzeri olsun istemiyor. Her zaman farklı dekorasyonlar karşımıza çıkabiliyor. Dış cephe dekorasyonunda aslında proje aşamasının büyük bir önemi vardır. Projesi bitmiş bir işin dış cephesini ne kadar dekore edilebilirse ancak o yapılıyor. Tabi bu da dış cephede kullanılacak malzeme çeşitlerini artırmıştır. Sadece bu malzemeler kullanılarak dış cepheler renk ve desen dekorasyonu ile dekore edilmektedir. Aslında tam anlamıyla dekore edilmiş değildir. Planlama da şekline de uyum göstermek gerekir.

ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİNİN DEKORASYONU

Alış veriş merkezleri artık çağımızın en çok zaman geçirilen bölümleri halini almıştır. Sadece ihtiyaçtan dolayı alış veriş yapmak için değil de gezmek, vakit harcamak, yemek yemek, eğlenmek için hatta çocuklar için bir park halini dahi almıştır. Durum böyle olunca birçok yerde alış veriş merkezleri açılmıştır. Bu alış veriş merkezlerine de müşterileri çekmek için dekorasyon büyük önem taşımaktadır. Önceden sadece bir Pazar ve bakkal var iken şuanda tek bir bina içerisinde her şeyi bulmak mümkündür. Alış veriş merkezlerinin dekorasyonun da birçok dekorasyon örnekleri vardır. Buralarda müşterilerin daha fazla vakit geçirmeleri için oldukça lüks yapılmaktadır. Ve içerisinde tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır. Işıklandırma ile de desteklenerek sonuçta harika bir ortam ortaya çıkarmak mümkündür.

 

Sizler için derlediğimiz dekorasyon nedir galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/dekorasyon-nedir/feed/ 0
Az Bütçe İle Dekorasyon Nasıl Yapılır http://secrethome.net/az-butce-ile-dekorasyon-nasil-yapilir/ http://secrethome.net/az-butce-ile-dekorasyon-nasil-yapilir/#respond Sat, 18 Nov 2017 12:00:41 +0000 http://secrethome.net/?p=29079 Evinizin dekorasyonundan sıkıldınız mı? Elinizden de biraz iş geliyorsa aslında çok da para harcamadan yapacağınız ufak değişikliklerle evinizi baştan yaratabilirsiniz.

Kolay, ucuz, şık dekorasyon önerilerimiz:

Öncelikle duvarlar:

Her zaman açık renkleri tercih edin, böylece eviniz daha geniş gözükür, hem de boya hatasını daha az gösterir. Almanız gerekenler bej veya kum rengi yağlı boya, rulo ve fırça. Ama duvardaki delikleri nasıl kapatırım diyorsanız, yine çok basit. Bir parça pamuğu yine aynı renk boyanın içine batırıp deliğe sokun. Sonra üzerini düzleştirmek için yine bir parça macun kullanın. Duvarlarınıza dekoratif bir hava katmak isterseniz bazı yerlerini kâğıt ile dekore edebilirsiniz. Bunun da en ucuz yolu az m2 kalmış dekoratif kâğıtları kovalamak. Mutlaka size uyanını bulacaksınız.

Yerler:

Yer ve duvar karolarınız iyi, ancak derzleri artık çok kötü mü gözüküyor. Beyaz renk derz için her yerde kalem bulabiliyorsunuz. Ancak koyu renkler için maalesef aynı şeyi söyleyemiyoruz. Bunun için ise çözüm kalem şeklindeki kumaş boyalar. Derz renginize göre bir veya iki kalem alıp üzerlerinden geçebilirsiniz. Hepsi yeni gibi olacaktır.

En önemli mekân Mutfak:

Mutfak dolaplarınızın kapakları da eskidi ve çok mu demode gözüküyor. Değişim hiç de zor değil, sadece işçiliği biraz daha zahmetli. Öncelikle tezgâh duvarınızdan başlayalım. Artık duvar taşı görünümünde, nem ve kir tutmayan dekoratif kâğıtlar var. Hali hazırdaki taş veya duvar üzerine aynen yapıştırabilirsiniz. Dolap kapaklarınız için de aynı şekilde uygulayacağınız yapışkanlı kâğıt çok kolay bir çözüm olacaktır. İşiniz bittiğinde mutfağınızın yeni görünümüne hayran kalacaksınız.

Az Bütçe İle Dekorasyon Nasıl Yapılır

Evin aynası Perdeler:

Size değişimi en pahalı kalem gibi gözükebilir, tabii bu öncelikle ne istediğinize bağlı. Güneşlikleriniz beyaz veya krem rengi ise, üzerine sadece tül alarak bu işi yine ucuz yoldan halledebilirsiniz. Keten tüller sanıldığı kadar da pahalı değil. Yine topunda az az m2 kalmış ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Salon – Yemek odası:

Koltuklarınızın yüzlerini yenileyemiyorsanız, üzerlerini dekoratif bir kumaş ile örtebilirsiniz; bir kaç da yastıkla çok modern bir görüntüye kavuşacaklar.

Eğer masanızı değiştirmeniz gerekiyorsa ikinci el ucuz masa bulmak çok kolay. Üzerine süreceğiniz tek kat cila ile yeni gibi olacaktır. Sandalyelerinizin de oturma ve sırt kısmı tamamen kumaş kaplı ise işiniz hiç de sandığınız kadar zor değil. Artık farklı renk ve desenlerde giydirme kumaşlar var. İstediğiniz zaman yeni bir sandalyeye kavuşabilirsiniz.Orta sehpası için de çok dekoratif ve kolay bir önerimiz var. Artık eline çivi ve çekiç alan herkes, portakal sandıklarını, tahta paletleri boyayıp harikalar yaratıyor. Bu biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Son olarak duvarlar:

Tablolarınız varsa, tabii ki onları kullanın. Ama onlardan sıkıldım, farklı bir şeyler görmek istiyorum artık derseniz size çok eğlenceli bir yöntem sunabiliriz. Bunun için biraz kalın bir mukavva, biraz kalın ip ve renkli boyalara ihtiyacınız olacak. İpleri çeşitli kalınlıklarda kesip, istediğiniz renklere batırıp mukavva üzerine yapıştırın. Hayal gücünüzün sizi nerelere götürebildiğine şaşıracaksınız.

Sizler için derlediğimiz az bütçe ile dekorasyon nasıl yapılır galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/az-butce-ile-dekorasyon-nasil-yapilir/feed/ 0
Dekoratif Taş Nasıl Döşenir http://secrethome.net/dekoratif-tas-nasil-dosenir/ http://secrethome.net/dekoratif-tas-nasil-dosenir/#respond Fri, 17 Nov 2017 12:00:29 +0000 http://secrethome.net/?p=29063 Dekoratif Taş Döşeme

Son yıllarda artık duvar boyama derdi ile insanlar uğraşmak istememekte ve duvar kağıdı ve taş kaplama gibi yöntemleri kullanmayı tercih etmektedirler. Evlerinde dahi taş döşeme işlemi ile hem evinin içine hem de dışına uygulata bilmektedir. Her ikisi içinde uygun olan bu yöntemi restoranlarda, kafelerde daha çok karşılaşsak da villa tarzı evlerin dış kaplamasında olduğu gibi ev içinde koridor ya da bazı odalarında odanın tarzına, mobilyalarla uyumu sağlanarak taş kaplama dekorasyonu yapılmaktadır.

Dekoratif Taş Nasıl Döşenir

Kullanılan taş kaplama modelleri

Her taş kaplama modeli isteğinize göre evinizin dış kaplamasına uyacak şekildedir. Bir ayrım yapılmadan uygulanabilecek olan taş kaplama modellerinde evin içerisinde ya da bir mekanda uygulanacağı zaman oda içinin tasarımına uygun şekilde yapılmalıdır. Oda içindeki eşyalara göre de taş kaplaması yapılır ya da taş kaplama modeli seçilip uygulandıktan sonra rengi ve havasına göre eşyalar da seçilebilir. Piyasada taşların modelleri rocc taş modelleri, rotto taş modelleri, beyaz antik taş modeleri, ladrillo tuğla modelleri, asure tuğla modelleri, rustik tuğla modelleri, antik kale ve kale taş modelleri, likya taş modelleri, geçmeli kayrak taş modelleri, dere taş modelleri, tarla taş modelleri ve daha fazla kaplama tipi modelleri farklı firmalar tarafından sunulmaktadır.

Dekoratif Taş Nasıl Döşenir

Duvara uygulanışı

Taş kaplama yönteminin iki farklı yöntemi vardır. File üzerine ya da filesiz taş kaplama yöntemidir. İkisi de farklı alanlarda kullanılmakta ve uzun ömürlü kullanımı olmaktadır. File üzerine uygulananlar küçük taş tiplerindeki modellerin rahatça tutması için kullanılır ama büyük taş ebatları birbirine geçme olarak işlenmektedir. Uygulanırken genel olarak bir kalıbı vardır ve o şekilde satılır ve uygulanması gerekir. Duvara taşlar yerleştirilirken duvarın tutması için bir yapıştırıcı uygulanır ve aralarında boşluk kalmayacak şekilde yerleştirilir.

İşleme başlarken ilk olarak duvarın ölçüsü belirlenmeli ve ona göre malzeme getirilmeli ve uygulanması sağlanmalıdır. Eni ve boyu ölçülerek metrekare cinsinden taş kaplaması getirilmektedir. Malzeme getirilirken de tam olarak yeteri kadar getirilmemeli fazladan getirilmelidir. Çünkü kırılma eksik olma sorunları ile uğraşılmaması gerekmektedir. Uygulanacak duvarın çöküntüsü ya da çıkıntısının olmaması gerekmektedir. Çünkü taşlar birbirine tam geçmelidir. Düz değil ise düzeltildikten sonra derz oluşturup taşı tutması için yapıştırıcı oluşturulmaktadır. Yapıştırma işleminden önce de taşların istediğiniz renkte olup olmadığına bakmanız gerekmektedir. Renk uyumunda da sorun yaşanmadığında, uygulanacak alana nasıl bir şekil yapılarak uygulanacağı ya da duvarın tamamının kaplanması tamamlanabilecektir.

Sizler için derlediğimiz dekoratif taş nasıl döşenir galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/dekoratif-tas-nasil-dosenir/feed/ 0
2018 Salon Dekorasyonu Tasarımları http://secrethome.net/2018-salon-dekorasyonu-tasarimlari/ http://secrethome.net/2018-salon-dekorasyonu-tasarimlari/#respond Thu, 16 Nov 2017 12:00:08 +0000 http://secrethome.net/?p=29046 Salonlar, İçinde yaşayan kişiler için bir hayli değerli, çoğu zaman bütün kişisel zevklerini yansıttıkları yaşam alanlarıdır. Aynı zamanda evin genel dekorasyon tarzını ve stilini de belirler.

Evleri tasarlarken ve mobilya almaya karar verirken ilk olarak salondan başlanır. Özellikle renk uyumları dekorasyonu vazgeçilmez parçaları arasındadır. Dekorasyonu doğru yapılmayan salondaki eşyalar, renklerle uyumlu olmadığı sürece göz yorucu olabilir. Bu durumun önüne geçebilmek için doğru dekorasyon önemlidir.

Duvarların Mobilya ve Zeminlerle Uyumu

Açık renklerin koyu ve pastel tonlarla birleşmesi harika dokular yaratıyor. Örneğin kirli beyaz ve bordo birleşimi sıcak bir ortam yaratabilir. Tek cephede uygulanan beyaz tuğla görünümlü duvarlar ise salona çağdaş bir doku katabilir. Duvar dekorasyonu için kullanılan saat modelleri ise hareketli ayna tasarımlarıyla birleştirilebilir. Zemindeki sadelik ve parlaklık yaratmak amacıyla ise koltuk takımına uygun renkleriyle ön plana çıkan şık bir halıyla kontrast yakalanabilir. Kullanılan koltuk takımı her ne kadar modern tasarımlara sahip olsa da döşemelerde kullanılan klasik dokunuşlarla eklektik çağdaş bir yapı sağlanabilir.

2018 Salon Dekorasyonu Tasarımları

Beyazın Şıklığı

Minimal ve modern bir tasarım anlayışıyla dizayn edilen sade koltuk takımları, tavandan zemine kadar uzanan eğimli pencereler sayesinde sıra dışı ve estetik bir görünüm sunar. Gri renk duvarlar ise modern salon dekorasyonlarına kullanılan en doğru seçeneklerden biridir. Çünkü gri duvarlar salonlara hem olabildiğinde şık bir görünüm hem de modern bir ağır başlılık katar. Dekorasyonun tam merkezine konumlandırılan L koltuk takımları ise işlevsellik ve rahatlık sunan salonun başrolünü üstelenir. Yuvarlak tarzda olan orta sehpalarda ise renkli ve modern modeller kullanılmalıdır.

2018 Salon Dekorasyonu Tasarımları

Şık, Çağdaş ve Ağırbaşlı

Modern salon dekorasyonu denilince akla ilk gelen çok renkli olmayan, minimal, gir veya beyaz ağırlıklı veya cıvıl cıvıl salonlardır. Oturma grubundan aydınlatma öğelerine, yemek masasından zemine, kitaplıktan televizyon ünitesine ve yaşam alanında bulunan diğer küçük aksesuarlara kadar bütün detaylar hem göz kamaştıran hem de sıra dışı bir şıklıktan oluşmalıdır.

Küçük Ama Benzersiz

Salonu metrekare açısından zengin olmayan kişiler, dekorasyon konusunda zorlanabilir. Bu durum dekorasyonun zengin olmayacağı anlamına gelmiyor elbette. Küçük salonlarda, küçük alanların kurtarıcısı olan L koltuk modelleri kullanılmalıdır. Bu sayede konforlu bir ortam yaratılarak ve alandan da tasarruf edilerek ferah bir salon oluşturulabilir. Tekli koltuk tasarımları ise bütün salonun atmosferini değiştiren şık unsurlar arasındadır. Duvarlara monte edilen üç tablolu ve hareketli tablolar ise salonun yapısına karakteristik bir özellik katarak, benzersiz bir şıklık oluşturabilir.

Sizler için derlediğimiz 2018 Salon Dekorasyonu Tasarımları galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/2018-salon-dekorasyonu-tasarimlari/feed/ 0
Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Dekorasyon Fikirleri http://secrethome.net/kiz-cocuklarini-mutlu-edecek-dekorasyon-fikirleri/ http://secrethome.net/kiz-cocuklarini-mutlu-edecek-dekorasyon-fikirleri/#respond Thu, 16 Nov 2017 07:00:15 +0000 http://secrethome.net/?p=29033 Hayatımızın bir parçası haline gelen uyum ve şıklık artık çocukları da ilgilendiriyor. Kız çocukları, odalarını, evin ayrı bir yuvası, adeta farklı bir dünyası olarak görür. Mobilyalarından perdelerine kadar onu mutlu edecek ve hayal dünyasını zinde tutacak bir oda tasarlamanız mümkün..

Rahatlık Ve Sağlık Ön Planda Olmalı

Her şeyden önce onun sağlığına uygun ve olası kazaları engelleyecek mobilyalar tercih edilmelidir. Prensesinizin zevklerine güvenin ve odanın renklerini onun istediği şekilde birlikte seçin. Nevresim kumaşlarının alerji yapmayan, adi olmayan boyalarla üretilmiş olmasına dikkat edin. Çünkü birçok çocuk kumaşlarda kullanılan maddelerden dolayı hastalanabiliyor ve cilt rahatsızlıkları geçirebiliyor.

Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Dekorasyon Fikirleri

Eşyalarının Artık Kendisine Ait Olduğunu Hissetsin!

Ona odasında ihtiyacı olan her şeye erişebileceği ortamlar hazırlayın. Kıyafet dolabı, süslenebileceği aynası, derslerini çalışabileceği bir masa ve boyuna uygun sandalye gibi eşyaları onun zevkine danışarak rahat edebileceği düzeyde hazırlayın. Gerektiğinde kıyafet dolabını açıp o gün ne giyeceğine kendisinin karar verebileceği dolabının iç kısmına veya odanın uygun bir köşesine boy aynası da ekleyebilirsiniz.

Odanın Derli Toplu Olabilmesi İçin

Duvara veya kapıya kıyafet, çanta, aksesuar gibi eşyalarını asabileceği boyuna göre askılıklar takın ki gerektiğinde rahatlıkla bunları kullanabilsin. Köşe askılıkları da odada tercih edilebilir. Odanın ambiyansına ve renklerine uygun hatta eğlenceli görünüm verebileceğiniz askılıklardan edinip kullanıma sunabilirsiniz. Bu tür eşyaları marangoz atölyelerinde veya mobilyacılarda kızınızla kendiniz de tasarlayarak yaptırabilirsiniz. Kendi emeğinizle oluşturulmuş eşyaların kıymeti ayrıdır ve çocuğunuzla aranızdaki bağı kuvvetlendirir.

Gelelim küçük eşya ve aksesuarların düzenine. Bu tür eşyalar odayı her zaman olduğundan daha dağınık gösterir. Bu yüzden küçük eşyalarını sınıflandırabileceği şeffaf kutular veya istediği deseni kutularda saklayabilir, gerektiğinde bulabilmesi için üzerlerine etiketle sınıflandırmasını yaptığı eşyaların adlarını yazabilirsiniz.

Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Dekorasyon Fikirleri

Hayal Kurarken Ders De Çalışmak Lazım

Ödevlerinin çoğunu şevkle odasında yapabilmesi için ona uygun bir masa hazırlayın. Kitap ve defterlerini rahatlıkla kullanabileceği bölmeleri olan bir masa hazırlayın. Ayrıca kural ve planlarını her an görebileceği hoş bir pano da asmayı unutmayın!

Sizler için derlediğimiz Kız Çocuklarını Mutlu Edecek Dekorasyon Fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/kiz-cocuklarini-mutlu-edecek-dekorasyon-fikirleri/feed/ 0
Dekorasyon Yaratıcı Fikirler http://secrethome.net/dekorasyon-yaratici-fikirler/ http://secrethome.net/dekorasyon-yaratici-fikirler/#comments Wed, 15 Nov 2017 12:00:09 +0000 http://secrethome.net/?p=29014 Yaratıcı Dekorasyon Fikirlerinin Genel Özellikleri

1- Renkli olması: Eskilerin siyah – beyaz televizyonlar gibi çalışan akıllarına artık renk geldi! Önceden 3 -4 rengin çoğunluğunda olan mobilyalar ve eşyalar artık her renge açık. Çünkü yaratıcılık, renkli olmayı gerektirir. Duvarları rengarenk boyamak ile başlar bazen. Önceden sadece beyaz olan çamaşır makinelerinin bile şimdi sarısını, mavisini, hatta kırmızısını bulmak mümkün.

2- Muzip ve çocuksu olması: Yaşınız kaç olursa olsun yaratıcı dekorasyon fikirleriyle evinizi, iş yerinizi, kullandığınız araç gereçleri dekore etmeye başladığınız andan itibaren adeta oyun oynuyormuş gibi bir hisse kapılırsınız. Çocukluğunu yaşayamayanlar ya da yaşayıp da devam ettirmek isteyenler yaratıcı süsleme yolları ile yaşam alanlarını birer oyun evine çevirmeye devam ediyor.

Dekorasyon Yaratıcı Fikirler

3- Tamamen orijinal olması: Herkesin odaları, evleri, koltukları tek tip iken yaratıcı dekoratifler tamamen orijinal işlere imza atmanın sonsuz mutluluğunu yaşıyorlar. Özgün olmak, farklıyı denemek herkesin harcı değil elbet. Ancak büyük çoğunluk sıradan olana kapılmışken, yaratacağınız farklar yüzünüzde gülümseme, evinizde farklılık dengeleri yaratacaktır.

 4- Doğayla iç içe olması: Salonunuzun duvarında bir ağaç resmi olsun istemez misiniz? Ya da salonunuzun zemininde yapraklar ve çiçekler olmasını? Modern dekorasyon modelleri doğaya gidemeyenlerin ayağına doğayı getiriyor. Tabiat ile iç içe olmayı özleyen şehir insanları, yaratıcı dekorasyon fikirleri ile, evini bir ormana, bir deniz kıyısına, bir okyanus manzarasına armağan ediyor.

5- Önce şaşkınlık sonra beğeni toplaması: Hanenizi ya da eşyalarınızı yaratıcı bir şekilde tasarladıktan sonra konuklarınız önce şaşkınlık, sonra beğeni ile size geri dönüş yapacaktır. ”İki koltuk attık mı tamamdır oda” anlayışından uzak iseniz yaratıcı dekor fikirlerinin meyvelerini insanların tebrikleri ile misli misli kazanacaksınız.

Dekorasyon Yaratıcı Fikirler

Neden Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri?

1- Yaşam alanınızı renklendirir: İnsanlar, evlerine dinlenmek için gitseler de çoğu zaman evlerinde geçirdikleri vakit sıkılırlar. ”Duvarlar üstüme üstüme geliyor” deyimi bu sıkıntıyı en iyi şekilde özetler. Peki ya o duvarlarda hayvan motifleri, renkli perdeler olsa? O zaman duvarlara bakmak bile sıkıntınızı en aza indirecektir.

2- Evde daha fazla ve kaliteli vakit geçirmenizi sağlar: İnsan, yapısı gereği eğlendiği, hoşuna gittiği mekanlarda vakit geçirir. Eviniz bir hapishane ya da kafes gibi değilse, yaratıcı dekorasyon düşünceleriyle harman edilmişse, evinizde geçirdiğiniz saatler artacak, o saatlerdeki mutluluğunuz da fazlalaşacaktır.

3- Konukların ilgisini çeker: Standart olandan uzaklaşmak ve dekor konusunda yenilikçi olmak konuklarınızın da ilgisini çekecektir. Kim bilir belki onlar da sizden görüp evlerinde yeniliklere giderler. Kim bilir?

Sizler için derlediğimiz dekorasyon yaratıcı fikirler galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

]]>
http://secrethome.net/dekorasyon-yaratici-fikirler/feed/ 1