Anasayfa / Oturma Odası , Salon / Küçük Salonlar İçin Sade ve Dekoratif Uygulamalar

Küçük Salonlar İçin Sade ve Dekoratif Uygulamalar

Evinizin salonu en dikkat çekici mekan olduğundan dekorasyonu ayrı bir titizlik gerektirir ve yapılan mobilya seçimleri ve renk tonlarının önemi bir hayli büyüktür. Özellikle küçük bir salona sahipseniz kesinlikle kalabalıktan uzak, düzenli ve ferah bir tarzda karar kılmanız gerekir. Küçük salon dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta duvarlarda açık renklerin tercih edilmesidir. Çünkü beyaz, bej, uçuk pembe ve benzeri renkler küçük alanları daha aydınlık ve geniş göstermektedir. Bu gibi dekoratif küçük alanlarda beyaz tonlarının tercih edilme sebebi mekanı daha büyük göstermesidir.

Salon küçük olduğu için yapacağınız mobilya seçimlerinde fonksiyonel özelliklere sahip koltuk yada kanepeleri tercih edebilirsiniz. Özellikle seçeceğiniz oturma grubunun açılıp kapanabilir olması küçük alanların kullanılabilir olması açısından son derece önemlidir. Seçeceğiniz oturma grubunun renkleri mutlaka duvar renk tonunuz ile uyumlu olmalıdır. Mekanı daha geniş göstermek için duvarlarda aynalardan oluşan kolajlar kullanabilirsiniz. Bildiğiniz gibi ayna ışığı yansıtma özelliği taşıdığından göz yanılsamasına sebep olur ve salonunuzu olduğundan daha büyük ve ferah gösterir. Üstelik dekorasyonda ayna kullanmak son zamanların en popüler dekoratif uygulaması olması nedeniyle de farklı  ve gösterişli bir dekorasyona sahip olabilirsiniz.

Küçük salon dekorasyonunda kalabalık eşyalardan, mobilyalardan, aksesuarlardan, tablolardan uzak durmalısınız. Sade ve şık tercihler ile muhteşem bir dekorasyon elde edebilirsiniz. Herşeyden önemlisi ihtiyacınıza yönelik mobilya seçimlerinde bulunmalısınız. Örneğin sehpa seçiminde yan sehpa tercih edebilirsiniz. Büyük bir tv ünitesi yerine ufak ve dekoratif bir televizyon sehpasını kullanabilirsiniz. Aksesuarların seçiminde de renk ve tema uyumuna dikkat etmelisiniz.

Secrethome.net olarak bizler sizlere fikir oluşturması açısından birbirinden güzel salon dekorasyonu görsellerine galerimizde yer verdik. Görselleri incelediğinizde ilk dikkatinizi çekenin yalınlık olduğunu, bir uyumun yakalandığını fark edebilirsiniz. Galerimizi tıklayarak küçük salonlarda dekoratif uygulamaları inceleyebilir ve fikir elde edebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan İkea 2016-2017 Koltuk Takımı Modelleri başlıklı makalemizde İkea, İkea 2016-2017 Koleksiyonu ve İkea trend koltuk modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında Secret

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Secrethome.net ev dekorasyon fikirleri sunar, site üzerinde ürün satışı bulunmamaktadır.