Salonumuzda Art Deco

Abartısız bir şıklık, gotik süslemeler, geometrik formlar… Bir aerodinamik tasarım akımı olan Art deco’yu, iç dekorasyonda nasıl kombine etmeliyiz? Art Deco stilinde bir salon demek, öncelikle geometrik desenleri olan parlak mermer, seramik ve granit zeminler demek. 1920 ruhunun işlendiği tasarımlar, keskin çizgilerle bezenmiş duvar kağıtlarında ya da yine geometrik desenli parlak duvar fayanslarında kullanılmalı. Tablolarla dinamizm kazanabilecek, beyaza boyanmış duvarlar da tercih edilebilir.

Art Deco Salon Dekorasyonunda kullanılacak mobilyalarda siyah, beyaz parlak lake seçilmeli. Koyu renk koltuklar, deri ve kadife gibi karakteristik kumaşlarla döşenirse sadelik ve gösterişin arasındaki dengeyi sağlamış oluruz. Art Deco tarzında mobilyaların açık renklerde olmamasına dikkat ediyoruz. Keskin çizgilere sahip siyah beyaz tonları yansıtan halının üzerine cam ayaklı küçük bir sehpa, tastamam uyacaktır.

Enerjik Art Deco Dekorasyonda metalik sanat eserleri, parlak aksesuarlar ve aynalar da önem taşır. Art Deco salonumuz aydınlık, ışıl ışıl olmalı ama kesinlikle ahşap aydınlatma olmamalı. Ahşabın getirdiği sıcaklık, Art Deco’yu yansıtmayacaktır. Krom veya pirinçten avizeler, koyu renk aplik ve abajurlar ortamın tamamlayıcısıdır. Art Deco stil dekorasyonu daha iyi kavrayabilmek için galerimizi tıklayarak Art Deco Tarzı Salon Dekorasyonu örneklerini inceleyebilir ve bilgi edinebilirsiniz.

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Tepe Home Modern Köşe Takımı Modelleri başlıklı makalemizde Tepe Home modern köşe takımları, Tepe Home yeni köşe takımları ve Tepe trend köşe takımı modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

  • art deco tarzi ev dekorasyonu
ÖNCEKİ İÇERİK
SONRAKİ İÇERİK

Yorum Yap

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.
Optimized with PageSpeed Ninja

Yükleniyor..