Banyo Ev Dekorasyonu

3 Boyutlu Banyo Dekorasyon Modelleri

Written by Secret

Çok Özel Banyo Dekorasyonu

Ev dekorasyonu çok zahmetli, zaman alan ve maliyetli bir iş olarak görünür. Çok da kolay değildir aslında. Fakat yapacağımız değişiklik ve konsepte göre de değişebilmektedir. Ne yapmak istediğimizle alakalıdır aslında dekorasyon süresi ve maliyet. Evi tamamı mı yoksa bir bölümü mü, bir kısmı ise hangi kısımları olması gerektiği ve odadaki eşyaların bütünü mü yoksa bir kısmı ile mi sınırlı olacağı ile alakalıdır. Bununla birlikte evde öyle bir yer vardır ki burası özellikle de düşünme aşamasında bayağı süre alabilir. Tabi ki hijyen görünümlü ama diğer taraftan da şık ve ferah bir yer olması arzu edilen banyolardan bahsedilmektedir.

Banyolar evlerin en özel yerlerinden biridir. Günün çeşitli saatlerinde aralıklarla ziyaret edilen, saç tarama, tıraş olma, makyaj ve benzeri işlerin yapıldığı dolayısıyla sürekli girilip çıkılarak göze hitap eden ve gün içerisindeki performansımıza rengi ve dekorasyonuyla katkı sağlayan yerdir banyolar. Bununla birlikte eş ve dostlara da hiç korkmadan gösterebilecek bir yer olması istenir. Bundan dolayı banyo dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

3 Boyutlu Banyo Dekorasyon Modelleri

Banyo Dekorasyonu Nasıl Yapılmalı?

Banyoların genellikle dar olmasından şikayet edilir. Diğer oturma alanlarının fazla olabilmesi için banyolardan kısıldığı bilinir. Bundan dolayı banyo dekorasyonunda öncelikli olan alan miktarıdır. Sadece banyo yapılacak kadar bir alan ile klozetin olduğu bir alan mı yoksa daha fazlası olan bir alan mı olduğuna bakılmalıdır. Buna göre de gerek duvar dekorasyonu gerekse dolap dekorasyonu yapılabilir. Dekorasyon ve alanın etkin kullanılması iç içedir esasında. Örneğin, lavabo üzerinde duracak aynanın ekstra bir ayna olması yerine, lavabo üzerine konulacak bir dolabın kapağının ayna olarak kullanılması hem dekoratif açıdan hem de alan açısından önemlidir. Banyoda bulunacak dolaplar da dekorasyon açısından önemlidir. Havlu, peçete, kağıt havlu gibi çeşitli ürünler ile temizlik maddelerin konacağı dolaplar da alana göre dizayn edilmelidir. Alan geniş ve hoş bir görüntü verecekse boydan ve raflı bir dolap şık duracakken, alanın dar olması durumunda duvara monte edilecek dolaplar işe yarar ve dekoratif olacaktır. Duvar rengi, lavabo ve dolaplar ile çamaşır sepeti, halı ve benzeri ürünler birbiriyle uyumlu olmalıdır. Bir taraftan temizlik ve ferahlık hissi veren beyaz ve yeşilin tonları kullanılabilirken diğer taraftan açık mavi de tercih edilebilir. Bununla birlikte uyumlu olması şartıyla resmiyeti yansıtan kahverengi ve tonları da banyonuzu güzel gösterecek renkler arasındadır.

Sizler için derlediğimiz 3 boyutlu banyo dekorasyon modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.