Banyo

Ahşap Banyo Dekorasyonu İle Doğaya Dönüş

Doğanın samimiyetini, sıcaklığını, sadeliğini yaşayabileceğiniz, ahşabın doğallığını, saflığını ve sağlıklı oluşunu her an hissedebileceğiniz  birbirinden güzel, dekoratif ve doğal banyo dekorasyonları bu yazımızda bulabilirsiniz. Ahşabın kendine özgü bir güzelliği, kokusu, ruhu ve yaşanmışlığı vardır. Her dekorasyon tarzına uyum sağlayabilir. Sıcaktır, samimidir. Özellikle de şu an sizlere sıra dışı gibi gözükse de ahşap banyolarda ayrı bir güzelleşir, tüm benliği ile banyonuzu sarıp sarmalar ve size enerjisini verir.

Peki ama ahşap banyo dekorasyonunda nerelerde kullanılır, dayanıklı mıdır, sağlıklı mıdır?

Ahşap malzemeler, mobilyadan tutun, aksesuarlarına kadar banyonun her alanında kullanılmaktadır. Son yıllarda son derece ilgi gören ve beğeni toplayan ahşap küvetler, lavabolar, ahşap banyo mobilyaları, ahşap yer döşemesi ve ahşap duvarlar banyo dekorasyonunda sıklıkla kullanılmakta ve hatta bir tarz olarak karşımıza çıkmaktalar. Özellikle ahşap rustik ve vintage ahşap küvetlerin çok eski zamanlara dayanan bir geçmişi olduğu da düşünüldüğünde bir yaşanmışlığının, ruhunun olduğu rahatlıkla söylenebilir. Günümüzde bu ahşap banyo küvetleri suya dayanıklı olarak üretilerek uzun yıllar kullanım rahatlığı sağlamakta ve çeşitli renkleri ile de banyonuza sıcaklık katmakta. Ahşap küvetleri biz daha çok klasik ve modern dekorasyonlar için rahatlıkla önerebiliriz.

Bir diğer banyo dekorasyon ürünü olan lavabolarda da ahşabın şıklığını ve dekoratifliğini görebiliriz. Banyolarında doğal bir güzelliği yaşamak isteyenlerin ısrarla tercih ettiği ahşap lavabolar bir çok farklı model ve renk seçeneği ile karşımıza çıkmakta. Bunlara örnek olarak çanak lavabolarda özellikle ahşap tasarımların daha modern ve samimi bir görünüm sergilediğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Tabi banyolarında ahşap ağırlıklı bir dekorasyon tercih edenler için banyo duvarlarını da unutmamak gerekir. Özellikle banyo duvarları ahşap tasarımlar ile daha farklı ve özel bir alan haline gelebilir. Banyonuzun duvarları için ahşap çerçevelere sahip dekoratif tabloları tercih edebilirsiniz. Ahşap raflar kullanarak banyonuzda rustik bir hava yaratabilir ve böylelikle banyonuzu daha kullanışlı hale getirebilirsiniz.

Bütün bunların yanında banyoların olmazsa olmazları olan ve banyonuzun dekorasyon tarzını ortaya koyan ahşap banyo mobilyalarını da kesinlikle dekorasyonda kullanmanız gerekir. Eskitilmiş ahşap banyo dolapları, ahşap lavabolar ve ahşap küvetler ile bir uyum içerisinde olmalıdırlar. Eski tip ayaklı ahşap lavabolar ile tam bir klasik tarz yaratabilirsiniz, ayrıca dekoratif amaçlı küçük ahşap tabureler ile banyoda aradığınız doğallığı elde edebilirsiniz. Ayrıca banyonuzun zemini içinde özel olarak üretilmiş olan ahşap görünümlü banyo fayanslarını kullanabilirsiniz.

Dilerseniz böyle bir banyonun nasıl göründüğünü anlamak için galerimizde yer alan ahşap banyo dekorasyon örneklerine bir göz atalım.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.