Ev Dekorasyonu Genel

Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Ahşap dekorasyon da birçok fikir üretmek mümkündür. Kapalı ortamlarda kullanılan ahşap dekorasyonlar o ortama oturaklı bir hava katar. Bazılarımıza göre bu çok kasvetli gelebilir. Ama bu kasvetli ortamı küçük eklemelerle daha ferah ve canlı bir hale getirebiliriz.

Ofis içi Ahşap Dekorasyonu

Genellikle ofislerde ahşabı çok fazla değerlendiriyoruz. Aslında biraz da içgüdüsel bir şey yapıyoruz bunu yaparken. Ama bazen çok da abartabiliyoruz. Ahşap rengi kahverengi olduğu için gelen müşterilerinizi bu renk ilk başta çok hoş gelmesine rağmen belirli bir süre sonra sıkıcı ve de boğucu gelebilir. Buda müşterilerinizin sizin yanınızdan daha erken ayrılmasına sebep olacaktır.

Bunun için bir kaç küçük dokunuş ekleyebilirsiniz. Örneğin bir duvarınızı beyaza boyatıp pencere olan bölüme de beyaz renkte bir perde kullanabilirsiniz. Bunu yaparak müşterileriniz daha rahat bir ortamda ağırlamış olacaksınız.

 

Ahşap Dekorasyon Fikirleri

Ev İçi Ahşap Dekorasyonu

Ahşabı sevmeyen herhalde çok azınlıkta insan vardır. Eski zamanlarda evlerimizin büyük kısmını ahşapla yapardık. Hatta bazılarımızın köylerinde bile hala vardır. Bundan mıdır bilinmez ahşabın her zaman hayatımızda ayrı bir yeri olmuştur.

Artık ahşap deyince biraz da lüks bir ortam hayal ediyoruz. Tabi bunun da ahşap ürünlerin fiyatlarının artmasında da büyük etkisi vardır. Evimiz de ahşap dekorasyonu yaparken öncelikle bir kaç noktaya dikkat etmemiz gerekir. Örneğin sadece kullanacağımız mobilyalarda ahşabı tercih edebiliriz. Ya da oda tavanının bir bölümünde ( avizenin çevresini oluşturan bölüm olabilir. ) ahşap tercih edilerek buna ek olarak televizyon arkasında kullanarak tamamlayıcı bir öge oluşturabiliriz. Yatak odamızda kullanacaksanız yatak başını da tercih edebilirsiniz.

Ev içi Aksesuarları

  1. Eski bir ahşap pencereden güzel bir fotoğraf çerçevesi oluşturabilirsiniz. Hiç şeklini bozmadan sadece zımpara ve boya ile yenileyerek odamızda güzel ve doğal bir çerçeve yapmış olacağız.
  2. Ağacın kalın dalarından değişik ebatlarda kesip ( ör. : 5 cm 10 cm 15 cm ) üst kısmında küçük mumların sığacağı kadar bir oyuk açıyoruz ve daha sonra cilalıyoruz. Bir gün beklettikten sonra konsol üzerinde güzel şamdanlar yapmış oluyoruz. Veya daha derin oyuklar oluşturup yemek masamızda içine uzun mumlar koyabileceğimiz farklı bir şamdan da oluşturabiliriz.
  3. Ahşap ürünlerden ayna çerçevesi yapmakta oldukça basit. Marangozlardan veya kerestecilerden temin edeceğiniz ince uzun tahtalar alıp bunları aynanızın çevresine ister yuvarlak olacak şekilde ister kare olacak şekilde kesiyoruz daha sonra arka kısmında destekleyici tahtalarla bunları birbirlerine monte ediyoruz. Güzelce zımparalayıp cilalayıp kurumaya bırakıyoruz. İsterseniz aynanın yerleşeceği iç kısma ışık yerleştirip daha egzotik bir hava da elde edebilirsiniz. Bu tasarladığınız aynayı evinizin giriş holüne konsol üstüne yerleştirebilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz ahşap dekorasyon fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.