Mutfak

Aile Dostu Bir Mutfak İçin En İyi 5 İpucu

Mutfağınıza doğru cihazları seçin ve işinizi kolaylaşın

Mutfaklar yemek pişirilecek yerden çok daha fazlasını oluşturuyor. Birlikte vakit geçirmek, yemek yemek ve gevşemek için oraya giriyoruz.

Yeni bir görünüm oluştururken mutfağınızın hem pratik hem de şık olmasını isteyeceksiniz. Seçtiğiniz cihazlar, aile dostu tercihler yapılarak büyük bir fark yaratabilir, bu nedenle aletleri seçme konusunda beş önemli husus vardır.

1. Mükemmel fırını seçin

Aile için yemek pişirme, büyük, çalışkan bir fan fırını isteyeceğiniz anlamına geliyor. Akıllı özellikli çift fırınlar seçin, daha büyük bir kapasitesi olmalı ve kolay temizlenen seramik iç mekanına sahip olmalı.

Temizlikten gerçekten nefret ediyorsanız bu kulübe katılın. Beko’nun kendini temizleyen fırınların inanılmaz derecede olan teknolojisini sizde çok sevebilirsiniz. Özellikle çalışan hanımlar için muhteşem. Bunlar fırını 480 ° dereceye kadar ısıtır, tüm yağ artığı ve dökülen yiyecekleri kül haline getirir, böylece yapmanız gereken tek şey onları almaktır.

Aile dostu mutfaklar için ipuçları

2. Her gün zamandan tasarruf edin

Aile hayatı yoğun ve hiç kimsenin boşa harcamaya ihtiyacı yok, bu nedenle cihazlarınızın hızlanması için cihazlarınız hızlı ve verimli bir şekilde çalışmalıdır.

Okul hazırlıklarına acele etmeniz gerekiyor mu? Özellikle  çamaşır makinesi seçimlerinizde hızlı yıkama programı olan 12 kg’a kadar çıkabilen ve yüksek hızlı döndürme seçeneği ile daha hızlı kuruma sürelerine yardımcı olan makineler almalısınız.

Hızlı bir akşam yemeği için, bir indüksiyon ocağı satın almak yemek pişirmek için hızlı, enerji açısından verimli bir yoldur.

Hızlı bir bulaşık makinesi ister misiniz? Beko’nun süper sessiz bulaşık makinelerinde 30 dakika içinde tam bir yük temizleyebilen veya hızlı + işlevini kullanarak devir aralıklarını% 70’e kadar kısaltabilecek kullanışlı hızlı programlarolan seçenekleri var.

3. Yerden kazanın

Çoğu evde yer çok önemlidir, bu nedenle modernizasyon önemlidir. Özellikle  bulaşık yıkama alanı çok önemlidir bunun için ince ve işlevsel lavabolar kullanın.Yine küçük mutfaklar için dolaşabilir mutfak dolabı üniteleri küçük köşeleri değerlendirmek ve depolama alanı olarak kullanmak için çok iyidir.

Başka bir yerden tasarruf sağlayan çözüm, iki ayrı makineden ziyade yıkayıcı- kurutucu özelliği olan makinalara yatırım yapmaktır.

4. Esnek aletleri seçin

Aile ömrü, çok görevlilik demektir, bu nedenle aletlerin basıncın üstesinden gelebilecek kadar esnek olduğundan emin olun.

Bir kerede iki öğün yemek yapmanız gerekiyor mu? Mükemmel bir fırın seçin, aynı anda farklı sıcaklıklarda farklı gıdaları pişirmenizi sağlayan seçimler çok ideal. Ayrıca aralarında aroma transferi yapılmaz. Balık pasta ve keki birlikte pişirebilirsiniz.

Ekstra dondurucu alanına ihtiyacınız varsa çok bölmeli buzdolabı dondurucuları , buzdolabı veya dondurucu arasında geçiş yapabilen seçimler yapın!

5. Sağlıklı Cihazlar Kullanın

Astım ve egzama gibi alerjenlerden etkilenen pek çok insan, özellikle de çocuklar, ev ortamınızı nemli, tozlu akarlar ve evcil hayvan tüyleri gibi bilinen tetikleyicilerden uzak tutulması önemlidir.

Köpekler ve kediler çok miktarda saç dökebilir, ancak seçtiğiniz  çamaşır makinesinde ön yıkama ve ek durulama basamağı olan ve özel bir evcil hayvan tüy azaltma işlevi olanlar arasında seçim yapabilirsiniz.

Bir üst ipucu, havluları ve yatak takımlarını açık havada kurutmak yerine yıkayıp kurutmaktır; zira bunlar bu şekilde bir sürü polen toplayamazlar. İçeride hava kuruması bile, astım atağını tetikleyebilecek nem seviyelerini arttırır.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.