Ev Dekorasyonu Genel

Az Bütçe İle Dekorasyon Nasıl Yapılır

Written by Secret

Evinizin dekorasyonundan sıkıldınız mı? Elinizden de biraz iş geliyorsa aslında çok da para harcamadan yapacağınız ufak değişikliklerle evinizi baştan yaratabilirsiniz.

Kolay, ucuz, şık dekorasyon önerilerimiz:

Öncelikle duvarlar:

Her zaman açık renkleri tercih edin, böylece eviniz daha geniş gözükür, hem de boya hatasını daha az gösterir. Almanız gerekenler bej veya kum rengi yağlı boya, rulo ve fırça. Ama duvardaki delikleri nasıl kapatırım diyorsanız, yine çok basit. Bir parça pamuğu yine aynı renk boyanın içine batırıp deliğe sokun. Sonra üzerini düzleştirmek için yine bir parça macun kullanın. Duvarlarınıza dekoratif bir hava katmak isterseniz bazı yerlerini kâğıt ile dekore edebilirsiniz. Bunun da en ucuz yolu az m2 kalmış dekoratif kâğıtları kovalamak. Mutlaka size uyanını bulacaksınız.

Yerler:

Yer ve duvar karolarınız iyi, ancak derzleri artık çok kötü mü gözüküyor. Beyaz renk derz için her yerde kalem bulabiliyorsunuz. Ancak koyu renkler için maalesef aynı şeyi söyleyemiyoruz. Bunun için ise çözüm kalem şeklindeki kumaş boyalar. Derz renginize göre bir veya iki kalem alıp üzerlerinden geçebilirsiniz. Hepsi yeni gibi olacaktır.

En önemli mekân Mutfak:

Mutfak dolaplarınızın kapakları da eskidi ve çok mu demode gözüküyor. Değişim hiç de zor değil, sadece işçiliği biraz daha zahmetli. Öncelikle tezgâh duvarınızdan başlayalım. Artık duvar taşı görünümünde, nem ve kir tutmayan dekoratif kâğıtlar var. Hali hazırdaki taş veya duvar üzerine aynen yapıştırabilirsiniz. Dolap kapaklarınız için de aynı şekilde uygulayacağınız yapışkanlı kâğıt çok kolay bir çözüm olacaktır. İşiniz bittiğinde mutfağınızın yeni görünümüne hayran kalacaksınız.

Az Bütçe İle Dekorasyon Nasıl Yapılır

Evin aynası Perdeler:

Size değişimi en pahalı kalem gibi gözükebilir, tabii bu öncelikle ne istediğinize bağlı. Güneşlikleriniz beyaz veya krem rengi ise, üzerine sadece tül alarak bu işi yine ucuz yoldan halledebilirsiniz. Keten tüller sanıldığı kadar da pahalı değil. Yine topunda az az m2 kalmış ürünlerden faydalanabilirsiniz.

Salon – Yemek odası:

Koltuklarınızın yüzlerini yenileyemiyorsanız, üzerlerini dekoratif bir kumaş ile örtebilirsiniz; bir kaç da yastıkla çok modern bir görüntüye kavuşacaklar.

Eğer masanızı değiştirmeniz gerekiyorsa ikinci el ucuz masa bulmak çok kolay. Üzerine süreceğiniz tek kat cila ile yeni gibi olacaktır. Sandalyelerinizin de oturma ve sırt kısmı tamamen kumaş kaplı ise işiniz hiç de sandığınız kadar zor değil. Artık farklı renk ve desenlerde giydirme kumaşlar var. İstediğiniz zaman yeni bir sandalyeye kavuşabilirsiniz.Orta sehpası için de çok dekoratif ve kolay bir önerimiz var. Artık eline çivi ve çekiç alan herkes, portakal sandıklarını, tahta paletleri boyayıp harikalar yaratıyor. Bu biraz da sizin yaratıcılığınıza kalmış.

Son olarak duvarlar:

Tablolarınız varsa, tabii ki onları kullanın. Ama onlardan sıkıldım, farklı bir şeyler görmek istiyorum artık derseniz size çok eğlenceli bir yöntem sunabiliriz. Bunun için biraz kalın bir mukavva, biraz kalın ip ve renkli boyalara ihtiyacınız olacak. İpleri çeşitli kalınlıklarda kesip, istediğiniz renklere batırıp mukavva üzerine yapıştırın. Hayal gücünüzün sizi nerelere götürebildiğine şaşıracaksınız.

Sizler için derlediğimiz az bütçe ile dekorasyon nasıl yapılır galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.