Bahçe & Balkon

Bahçe Peyzajında Yaratıcı Patika Yollar

Bahçe peyzajında en dikkat çeken ve en önemsenmesi gereken düzenleme kuşkusuz bahçe yürüme yollarıdır. Bahçe dekorasyonunda yürüme yolları daha bilindik şekliyle patikalar kolay yürünebilir, kısa mesafeli ve estetik görünümlü olmalı, bahçenin genel peyzajını bozmamalıdır. Bahçenin yapısına göre patikalar hafif meyilli, basamaklı ya da düz olabilir. Yürüme yollarında dekoratif olarak doğal taş, ahşap, mozaik gibi malzemeler ayrı ayrı ya da karma olarak kullanılabilir. Özellikle zevkinize göre seçilmiş bitki örtüsüne uyum sağlayacak bir malzemenin kullanıldığı yürüme yolları bahçe peyzajında harikalar yaratabilir. Taş malzemenin kullanıldığı yürüme yolları bakımının kolaylığı nedeniyle sizi daha az yoracak, bahçenize estetik katacak ve farklılık yaratacaktır.

Sizin de bir bahçeniz varsa, doğayla iç içe olmayı seviyorsanız ve bahçenizi önemsiyorsanız, bahçenize özen göstermeli, uğraş vermeli, sürekli bakımını yapmalı ve sonucunda bahçenizde keyifli zaman geçirmenin keyfini yaşamalısınız. Baharın gelişiyle birlikte yavaş yavaş bir bahçe düzenlemesi düşünüyorsanız  galerimizi tıklayarak birbirinden güzel, yaratıcı, sıradışı bahçe yürüyüş yollarına ait görselleri incelemelisiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.