Bahçe & Balkon Genel

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Ev dekorasyonu kişinin ruh halini ve yaşam tarzını yansıtan en önemli etkenlerden birisidir. Kişi yaşadığı ortamı neler ile donatmış ise, yaşamını ona adamış demektir. Evin dekorasyonu üzerinde değişiklikler yapan kişiler bazen oturma odalarını, bazen yatak odalarını, bazen salonlarını, bazen ise balkonlarını kullanırlar. Tabii ki zevk sahibi insanlar evin her tarafını dekore edebilirler. Bir kişinin yaşam alanında dekorasyon yapması o kişinin özgür ruhlu olduğunu gösterir. Ve özgür ruhlu kişiler çoğu zaman harikalar yaratırlar. Ev dekorasyonu yapmak için bir miktar hayal gücüne ihtiyaç vardır. Dekorasyon için genellikle sıradanlıktan kurtulup farklı eşyaları kullanmak gerekebilir. Hatta bazen çok amaçlı eşyaların, hiçbir amaç için kullanılmasa dahi o ortamda dekoratif olarak bulundurulması gerekebilir. Ufak ufak yapılan her bir dokunuş yeni bir yaşam tarzı yaratmanızı sağlayabilir.

Güzel bir dekorasyon yapmak için yapılması gereken şeyler; etrafı iç açıcı renkler ile donatmak ile birlikte, çok amaçlı eşyaları kullanılmadığı zamanlarda dahi göz önünde dekoratif şekilde sergilemektir. Evinizin çeşitli bölümlerini çeşitli yöntemler ile dekore edebileceğiniz gibi; evinizin balkonunuzda dekore edebilirsiniz. Evinizin balkonunu dekore ederken dikkat etmeniz gereken şey, mekanın dar olacağını göz önünde bulundurmaktır. Dar olan bir mekanı kullanışlı bir hale getirmek ile birlikte nasıl göze hitap edecek biçime getireceğiniz üzerine biraz düşünmek gerekebilir. Bu yazımızda balkonunuzu dekore edebilmeniz için bazı tavsiyelerde bulunacağız.

Balkon Dekorasyon Fikirleri

Balkonunuzu Beton Yığınlarından Kurtarın: Kentin gürültülerinden ve sıkışıklığından bunaldığımız zaman kendimizi rahatlamak için balkonlara atıyoruz. Yaşama biraz mola vermek için şehirin ortasında parkların yetersiz gelmesinden dolayı balkonunuzu küçük bir parka çevirebilirsiniz. Balkonunuzun kenarlarına koyacağınız küçük saksılar size kendinizi iyi hissettirecektir. Elinizin toprağa değmesi sizi inanılmaz bir şekilde rahatlatacak ve huzura kavuşturacaktır. Balkonunuzda saksılara çiçekler ekerek ruhunuzu dinlendirebilirsiniz. Çiçekler ile uğraşmak size iyi geleceği gibi, balkonunuz için iyi bir dekor olacaktır.

Balkonunuzu Bir Çay Bahçesine Çevirin: Balkonunuzun boyu her nasıl olursa olsun. İster dar ve uzun olsun, isterse oval şekilde olsun. Balkonunuza katlanabilir iki kişilik bahçe masası ve iki sandalye alarak orada kahvenizi yudumlayabilir, kitabınızı okuyabilir ya da bulmaca çözebilirsiniz. Balkonunuzun bir kenarına mutlaka masa ve sandalye koymayı ihmal etmeyin. Kullanmasanız dahi, dekoratif olarak oldukça güzel bir görüntüye sebep olacaktır.

Balkonunuzu Terapi Ortamına Çevirebilirsiniz: Balkonunuz bir miktar geniş ise, masa ve sandalyeden ziyade balkonunuza sedirler koyabilirsiniz. Sedirleri renkli yumuşak kırlentler ile süsleyerek güzel bir ortam oluşturabilir ve orada ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

Balkonunuzu Ofis Haline Getirebilirsiniz: Balkon keyfi yapmayı çok seviyorsanız aynı zamanda işinizi de neden balkonda yapmayasınız ki? Balkonunuzda ahşap yer döşemeleri ile daha kullanışlı ve dekoratif bir hale getilebilirsiniz.

Balkonunuzun Evinizden Bir Parça Olduğunu Unutmayın: Balkanonuzu depo olarak kullananlardan olmayın. Ya da balkonu kışın kapatıp yazın tekrar açıp kullananlarda da olmayın. Balkonu güzel şekilde değerlendirmek için balkonu katlanabilir cam balkon haline ile dört mevsim verimli şekilde kullanabilir, böylece evinizin bir parçası haline getirebilirsiniz.

Bu yazımızda evinizin balkonuna yapacağınız bir kaç küçük dokunuş ile nasıl dekore edeceğinize dair ipuçlar vermeye çalıştık. Sizlerde hayal gücünüzü kullanarak, kullanışlı yaşam alanları oluşturabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz balkon dekorasyon fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.