Banyo

Banyo Dekorasyonunda Niş Uygulaması

Son zamanlarda iç mekan dekorasyonunda oldukça ilgi çeken ve daha çok salon dekorasyonunda kullanılan banyo niş uygulamaları  artık banyo dekorasyonunda da büyük bir beğeni ile kullanılmaya başladı. Günümüzde banyo dekorasyonuna son derece önem veriliyor ve ferah, modern, kullanışlı ve gösterişli banyolar yaratılmaya çalışılıyor. Banyonuzu en iyi şekilde değerlendirebilmek ve fazladan alanlar yaratabilmek için müthiş bir uygulama olan banyo nişleri pratiklik, görsellik, dekoratiflik açısından tercih ediliyor.

Banyonuzda olmasını isteyeceğiniz niş için öncelikle en uygun alanı belirlemelisiniz. Kolay uzanabilmeli, dekoratif görünmeli, pratik bir formu olmalı ve işlevsel özelliğinin bulunması gerekir. Küvetinizin kenarında, duşakabininizin duvarında, lavabonuzun yanında, üzerinde hatta klozetinizin yanında. Nerede isterseniz oraya yerleştirecileceğiniz dekoratif banyo nişleri ile banyonuzda farklılık yaratabilir ve hoş bir banyoya sahip olabilirsiniz.

Sizin tercihinize göre bu nişlerin içine aydınlatma koyabilirsiniz. Raf görünümünde nişler yaptırabileceğiniz gibi bir nişin içine cam ya da ahşap raf da yerleştirebilirsiniz. Bu nişlere havlularınızı, kişisel bakım malzemelerinizi, banyo aksesuarlarınızı koyabilirsiniz. Banyonuzda ortalıkta duran birçok eşyanızı bu nişler sayesinde düzenli bir şekilde tutabilirsiniz.

Banyo nişlerinizi istediğiniz ebatlarda yaptırabilirsiniz. Dar, derin, geniş. Banyonuzun şekline ve ölçülerine uygun olarak banyonuzda bu nişlere yer açabilirsiniz. Niş yapılırken suya dayanıklı malzeme kullanılmasına önem verilmelidir. Özellikle de küvetin üstünde, duşa kabinin içindeyse. Ancak banyoda dekoratif amaçlı bir nişi tercih ediyorsanız farklı malzemelerde kullanabilirsiniz. Hatta biraz daha lükse kaçarak cam, mozaik, ahşap, renkli dekoratif nişler bile tercih edilebilir.

Lafı fazla uzatmadan isterseniz galerimizi tıklayarak bu yaratıcı ve kullanışlı banyo nişlerine yakından bakabilirsiniz. Banyonuz için uygun bir model belki de size ilham kaynağı olabilir ve banyonuz için zevkinize uygun bir niş modelini kendiniz de yaratabilirsiniz. Banyo nişleri için galerimizi tıklayınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.