Banyo

Banyo Dekorasyonunun Püf Noktaları

Yaşam alanlarında yapılan dekorasyon çalışmalarında genel anlamda yoğun odaklı bazı alanlar yer alır. Bunlar oturma odaları, mutfak, yatak odaları ve çocuk odalarıdır. Hatta kimi zaman antreler için bile fazlasıyla detaylı değişiklikler ve düzenlemeler yapılır. Ancak söz konusu banyolar olduğunda ne yazık ki gereken ilgi ve ayrıntılar pek fazla önemsenmemekte ve özen gösterilmemektedir. Banyolar hem kullanım açısından oldukça sık ziyaret edilen alanlardır, hemde görünüm açısından kesinlikle tüm detayların en ince ayrıntısına kadar düşünülmesi gereken alanlar arasında yer almalıdır. Banyo dekorasyonu dikkat gerektiren, seçici olunması gereken önemli bir alandır ve yapılacak seçimlerin hem kullanım, hemde sağlık, hem de hijyen açısından fazlasıyla önem taşır.

Banyolarda ilk göze çarpan banyo dolaplarıdır. Banyo dolabı seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Banyonuzda yıllarca sorunsuz şekilde kullanabileceğiniz kaliteli banyo dolapları seçmek her anlamda daha doğru ve mantıklı bir seçim olacaktır. Özellikle de sunta ya da mdf malzemelerden üretilmiş olan banyo dolapları su ile temas ettiğinde kolayca şişebilir ve bozulabilir. Bu nedenle bu malzemelerden üretilmiş dolapları tercih etmemelisiniz. Bunun yerine biraz daha pahalı ancak dayanıklı olan lake tasarımları kullanabilirsiniz. Hem görsel olarak daha şık bir görünüm elde edebilir ve hem de banyonuza ferahlık sağlayabilirsiniz.

Banyo mobilyalarınızın su ile temasını engellemek adına duş alacağınız alanı ya bir banyo perdesi ile ayırabilir ya da günümüzde banyoların vazgeçilmez birer parçaları haline gelen duşa kabin modellerini tercih edebilirsiniz. Cam duşakabin modelleri hem daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir kullanım sağlayacak  hem de banyonuza daha estetik ve modern bir görünüm katacaktır. Banyo dekorasyonu için aydınlatma seçimleri de oldukça önemlidir. Banyonuz için beyaz aydınlatma yerine daha dinlendirici ve rahatlatan bir etkiye sahip olan sarı ışıkları kullanabilirsiniz. Banyo aynanızın arkasına yada üstüne yerleştirilmiş spot aydınlatmayı da tercih edebilirsiniz.

Banyo dekorasyonlarında renk uyumları oldukça önemlidir. Banyonuzun daha rahatlatıcı olması ve ferah bir görünüme kavuşması için açık tonda renkleri, pastel tonları tercih edebilirsiniz. Bu seçim banyonuzu olduğundan daha geniş gösterebilir. Dikkat edilmesi gereken diğer bir önemli nokta da banyo fayans renklerinin zemin ile uyumlu olmasıdır. Tüm bu değişikliklerden sonra banyonuzda kullanacağınız aksesuarları seçerken yine mekanın genel renk tonlarına uyumlu tercihler yapmalısınız. Küçük banyolara sahipseniz kalabalık bir görünüme yol açmayacak daha az aksesuar kullanabilirsiniz. Bu seçim banyonuzu daha düzenli gösterebilir. Banyonuzda olası küçük kazaların önüne geçmek için kesinlikle kaymayan taban özelliğine sahip banyo halıları ve klozet takımlarını tercih etmelisiniz.

Galerimizde sizler için çok güzel modern banyo dekorasyon örneklerine yer verdik. Galerimizi tıklayarak en güzel banyo dekorasyon örneklerini inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.