Başarılı Bebek Odası Dekorasyon Uygulamaları

Hayatımızda en değer verdiğimiz ve yaşama sebebi olan çocuklarımız için kesinlikle yapamayacağımız hiç bir şey yoktur. İsteriz ki her şeyin en güzeli onların olsun, mutlu, huzurlu, uzun ve rahat bir yaşantıları olsun. Bizim yapamadığımız her şeyi onların yapmasını, bizim olmayan her güzel şeyin onların olmasını isteriz. Bu nedenle onların dünyaya geleceğini öğrendiğimiz andan itibaren onlar için hazırlıklara başlarız. Önce onlar için güzel bir oda dekore etmek isteriz. Çünkü artık bebeklerimiz bizim hayatımızın odak noktasını oluşturacak ve evimizi tamamen onların varlığına göre yenileyecek sonsuza kadar sürecek bir birliktelik için ortam hazırlamak için uğraş vereceğiz.

O halde güzel ve kullanışlı bir bebek odasını nasıl dekore ederiz, neler yaparız, nelere dikkat etmeliyiz, neler almalıyız? Öncelikle bebeklerimizin bize en fazla ihtiyaç duydukları bu evrede, bebek odası dekorasyonunda hijyene, konfora, güvenliğe, işlevselliğe, fonksiyonelliğe, sevimliliğe, renk uyumuna dikkat etmeliyiz. Biliyorsunuz bebekler için hijyen oldukça önemlidir. Odanın içine güneş ışınlarının girmesi ve güneş ışığını alması gerekmektedir. Bu nedenle bebek odası seçiminde bu özelliğe dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca bebek odası duvar boyası, duvar kağıdı, zemin döşeme malzemelerinin de allerjen olmamasına özen gösterilmelidir. Bebek odasında kullanılacak tüm malzemelerin organik temizlenebilme özelliğine sahip olmasına çaba sarfedilmelidir.

Bebek odası dekorasyon uygulamalarında ikinci adım olarak renk uyumunu gösterebiliriz. Bebek odası dekorasyonunda renk uyumuna dikkat edilmeli, sakin ve pastel tonlar tercih edilmelidir. Bu seçim bebeğimizin gelişimi ve sinir sistemi için önemlidir. Çünkü bebeğimizin gözünü yormayacak, onu sakinleştirecek ve ruh gelişimine fayda sağlayacaktır. Bebek odası aydınlatması ise öncelikle doğal ışık kaynaklı olmalıdır. Bebeğimizin oda aydınlatmasının tavandan olmaması gerekir. Bu tip bir aydınlatma bebeğimizin gözünü yoracak, sürekli aynı noktaya odaklanmasını sağlayacak ve onu rahatsız edecektir. Biraz loş bir ortam mükemmel bir seçimdir. Bebeğimizi mutlu, huzurlu kılacak ve rahat bir uyku uyumasını sağlayacaktır.

Diğer bu ana başlık ise güvenlik ve konfor olarak adlandırılabilir. Bebeğimizin odasına eğer imkan varsa ses izolasyonu yapılması, mobilyaların yumuşak ve yuvarlak hatlı olması, mobilyaların sabitlenmesi önemlidir. Böylelikle bebeğimizin güvenliğini garanti altına almış ve ona konforlu bir mekan yaratmış oluruz. Tüm bu öneriler ışığında bir de uygulama görmek isterseniz galerimizde yer alan konforlu bebek odası dekorasyon fikirlerini inceleyebilir ve bilgi edinebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir