Mutfak

Başarılı Mutfak Dekorasyonu İçin Bir Kaç Küçük Öneri

Başarılı bir mutfak dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız sizlere bir kaç küçük önerimiz olacak. Öncelikle mutfağınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz, fazla yer kaplamayan, fonksiyonel mutfak gereçlerini tercih etmelisiniz. Ve bu mutfak araç gereçlerini hemen ulaşabileceğiniz yerlere yerleştirmelisiniz.

Mutfakta bir renk ve tema belirleyerek tüm mutfak dekorasyonunuzu bu iki ana hat üzerinde gerçekleştirebilirsiniz.

Mutfak ve oturma bölümü arasına bir set çekmek için hem yemek masası hem de mutfak tezgâhı olarak kullanılabilen üniteleri tercih edebilir dekoratif tabureler ile şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Üstelik bu mutfak tezgahlarının alt kısımlarına tencere, tava, kavanoz, yemek takımı gibi mutfak araç ve gereçlerini koyarak mekandan tasarruf edebilirsiniz.

Mutfakta sıklıkla kullanılan ve her an el altında olması gereken mutfak araç ve gereçlerini duvarlara askılar yardımıyla asabilir ve bu sayede dolap içlerini ve rafları farklı amaçla kullanabilirsiniz.

Her zaman mutfak dolaplarının ve buzdolabınızın içinin düzenli olmasına dikkat ediniz. Bunun için saklama kapları, kavanozları kullanabilirsiniz.

Mutfak tezgahının alt kısımlarındaki dolapların içlerine fonksiyonel çekmece, döner tepsi, çöp kovası gibi üniteleri yerleştirebilir dolapların içine raflar yerleştirebilirsiniz.

Mutfaktaki pişirme setlerini canlı renklerden seçebilirsiniz. Hem gözünüze güzel görünecekler hem de mutfağınızı güzelleştireceklerdir. Son moda titanyum tencereler, döküm tencereler işinizi rahatlıkla görür. Teknolojiden yararlanabilir ve fonksiyonel pişirme aparatları ve ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

Mutfak dolaplarınızın kapaklarının cam olmasını tercih ederek hem şık bir görünüm elde edebilir, hem de dolaplarınızın içinde ne olduğu rahatlıkla görebilirsiniz.

Cam malzemeden yapılmış şişeler ve kavanozlar hem çekmecelerinizde ve dolaplarınızda düzeni kontrol altına almanızı sağlar, hem de içlerinde saklayacağınız yiyeceklerin taze kalmasına yardımcı olur. Bu nedenle dekoratif kavanozlar, saklama kapları ve şişeleri tercih edebilirsiniz.

Mesela mutfak masanızın üzerine içi meyvelerle dolu bir kase, tabak yerleştirebilirsiniz.

Mutfağınızda her zaman çiçek bulundurabilirsiniz. En güzeli de saksılarda kekik, fesleğen, nane gibi bitkileri yetiştirmek. Bu saksıları mutfak pencerenizin önüne koyarak dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.