Çocuk Odası Ev Dekorasyonu

Bebek Odası Dekor Fikirleri

Written by Secret

Bebek odası denince ilk akla gelen, anne-babanın keyifli ve heyecanlı bir süreç geçireceği gelmektedir. Genelde evlerin küçük odaları bebek odası için uygun görülmektedir. O yüzden bu küçük odayı harika detaylarla dekore etmek gerekmektedir. Bebek odalarında dolap, beşik gibi mobilyaların haricinde odanın ferah ve sevimli görünmesi önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır.

İlk olarak bebek odası, ona özgü bir tarz olması için, kıyafetlerinde de olduğu gibi rengini seçmek gerekmektedir. Odanın bir bütün halinde, şık görünmesi için tek bir rengin hakim olması daha çok tercih edilmektedir. Her oda da olduğu gibi, açık renkler bebek odası için uygun olduğu görülmektedir. Aydınlık renkler odayı daha ferah ve büyük göstermektedir. Bazı anne-babalar, odanın daha hareketli ve canlı görünmesini istedikleri için duvarı canlı renklerle boyayıp, mobilyaları beyaz ya da krem gibi renklerde seçim yaptıkları görülmektedir.

Bebek Odası Dekor Fikirleri

Birçok dekorasyon içerikli dergilerde görüldüğü gibi, her odanın vazgeçilmezi olan duvar süsleri odaya daha hoş bir görünüm verdiği görülmektedir. Bebek odası için, bebeğin isminden oluşan harf süsleriyle duvara asılmakta olup, çeşitli stickerların kullanıldığı görülmektedir. Bebek odalarının daha sakin ve düzenli bir görünümde olması için duvara raf ve dolap yapıldığı çok sık karşımıza çıkmaktadır.

Bebeğin olmazsa olmazı, huzuru ve uykusu açısından odasının daha sade ve küçük bir oda kullanıldığı görülmektedir. Sade bir oda için eşyaların fazla olmaması ve kullanışlılığı göz önünde bulundurulmaktadır. Sade bir oda seçimde bulunan anne-babaların yanı sıra gösterişli bir oda seçiminde bulunan anne-babalarda karşımıza çıkmaktadır. Böyle oda isteyen kişilerin daha çok desenli perde ve nevresimleri seçtiği görülmektedir. Odanın daha sevimli ve hareketli görünmesi için raflar monte edildiği görülmektedir. En güzel ve en dikkat çeken köşesi ise küçük bir oyun alanı olarak dekore edildiği en çok tercih edilen kısım olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bebek odaları dekore edilirken en çok göz önünde bulundurulması gereken kısım halı olarak görülmektedir. Halının bebek için solunum yolları açısından sakıncalı olmaması gerekmektedir. Eğer odada yer varsa anne için kanepe ya da konulduğu görülmektedir.

Sizler için derlediğimiz bebek odası dekor fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.