Renkler

Beyaz Ev Dekorasyonunda Duvar Rengi Ne Olmalıdır?

Ev dekorasyonunda beyaz renk tercih ettiyseniz zemin ve duvar rengini de beyaza uyum sağlayacak, beyazın güzelliğini gölgede bırakmayacak, hem modern görünecek hem de iç açıcı ferah bir görselliği olacak bir rengi seçmelisiniz. Beyaz renk daha çok modern dekorasyon anlayışlarında kullanıldığından, duvar renginin de bu modern ve çağdaş yaklaşımla doğru orantılı olması gerekir. Ne çok fazla öne çıkmalı, ne de çok silik kalmalı. Kendini hissettirmeli ama etkisini arka planda göstermeli. Eğer salon dekorasyonunda beyaz koltuklar kullandıysanız onu tamamlamalı. Örneğin açık gri, açık kahve, açık mavi, griye çalan yeşil, griye çalan mavi ya da  hafif sarı ama altın sarısı beyaz dekorasyonlara son derece yakışacak duvar renkleri olabilir.

Eğer beyaz bir oturma odasına sahipseniz ve beyazın hakimiyetinde bir dekorasyonunuz varsa kesinlikle parlak renkleri, pastel tonları ve koyu renkleri kullanmamalı, duvarın öne çıkmasına izin vermemelisiniz. Mutlaka bir uyumu yakalamalısınız. Bunun için pekala çini mavisini,  ametist rengini kullanabilirsiniz. Ya da duvarınız koyu renk ama yine de beyaz oturma grubu ile bir bütünlük oluşturmak istiyorsanız o halde duvar aksesuarlarını beyaz renkten seçebilirsiniz.

Beyazı biraz renklendirmek adına beyaz koltuk takımınıza renkli aksesuarların eşlik etmesini sağlayarak ya da ahşap tamamlayıcı mobilyalar kullanarak samimi ve hoş bir mekan yaratabilirsiniz. Beyaz dekorasyonda aslında fazla aksesuar kullanılması önerilmemektedir. Yine beyaz ev dekorasyonunda duvar kağıdı da kullanabilirsiniz. Duvar kağıdınız beyaz mobilyalarınıza uygun desenli olabilir. Ya da galerimizi tıklayarak sizin de beğeneceğinizi tahmin ettiğimiz ve size fikir oluşturacağına inandığımız beyaz ev dekorasyonunda Duvar renkleri görsellerine bakabilirsiniz.

 

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.