Ev Dekorasyonu

Çalışma Odası Dekorasyon Fikirleri

Günümüz teknoloji çağı. Artık bir tuşa basmakla işlerimizi uzaktan da olsa halledebiliyor ve zamanı akıllıca kullanabiliyoruz. Özellikle son zamanlarda home ofis çalışma biçimi yaygınlaşmakta ve çoğu iş evden de yönetilerek hem motivasyon sağlanmakta hem de performans artırılmakta. Eğer siz de evde çalışan biriyseniz size mutlaka adaptasyonunuzu sağlayacak, dikkatinizi dağıtmayacak ve başarılı olmanızı sağlayacak bir çalışma odası gerekmektedir.

Tabi bir çalışma odasına ya da çalışma alanına sahip olmak istiyorsanız bu çalışma alanı nasıl olmalı ve çalışma odasını nasıl dekore etmeliyiz? Nelere dikkat etmeli, neleri göz önünde bulundurmalıyız.  Elbetteki evde çalışacağımız için çalışma ortamımız hem dekoratif olmalı, hem konforlu olmalı hem de bir ev ortamını hissettirmeli. Öncelikle dekoratif çalışma odasının ferah ve iç açıcı olması, göze hoş görünmesi için pastel renklerin ağırlıklı olarak kullanılması gerekir. Çünkü bu renklerin duvarda kullanılması enerjiyi arttırabilir, mobilyada kullanımı dinginlik sağlayabilir, tekstil ürünlerinde kullanılması ise dikkat toplayabilir.

Ama yine de bir ağırlığı olsun istiyor ve çalışma odasında koyu renkleri tercih ediyorsanız bunun için de kahverengi, siyah ve kırmızı gibi renkler ile konforlu çalışma odası yaratılabilir. Duvarlarda tablolar kullanılabilir, bir mantar pano hem dekoratif olarak mekana şıklık verir hem de notlarınızı asabileceğiniz tamamlayıcı bir ürün olarak işinize yarayabilir. Organik ve doğal bir renk olan ahşap, ceviz rengi gibi renkler ve bu renklerle turuncunun uyumu muhteşem görünecektir.

Çalışma odası mobilyası seçerken boyun, bel gibi beden sağlığı açısından sizi zorlamayacak ve sıkıntı vermeyecek modelleri tercih etmelisiniz. Fonksiyonel bir çalışma odası gündüz ışık almalı ancak tavanda bir aydınlatma olmalı ve kesinlikle çalışma masasında küçük bir aydınlatmaya yer verilmelidir. Çalışma odanızda mutlaka bir dolap olmalı ancak eğer odanız küçükse duvar raflarından da yararlanabilirsiniz. Bu raflara kutular yerleştirebilirsiniz. Tabi kitaplığınızı unutmayın. Bir çalışma odasında mutlaka olması gereken kitaplığınıza kitaplarınızı, çekmecelerine kırtasiye ürünlerinizi, bölmelerine kutularınızı, dosyalarınızı koyabilirsiniz.

Eğer siz de evinizde bir çalışma odası hazırlamayı düşünüyorsanız galerimizde yer alan çalışma odası dekorasyon örneklerinden yararlanabilirsiniz.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.