Genel

Çatı Dekorasyonu

Written by Secret

Ev dekorasyon betimlemelerini ararken, mutfaktan banyoya, çalışma odasından salonunuza kadar tüm alanlarla bağlantılı dekorasyon fikirleriyle önerileriyle hemen her yerde karşılaşmanız mümkündür. Bir alanın nasıl şıklığa adım atabileceği ihtimalini düşünerek, tüm detayları ile size sunan yazılarla da rastlaşmanız imkansız değildir. Fakat tavan arası veya çatı katı olarak literatüre geçmiş dekorasyon tipi söz konusu olduğunda pek fazla öneriyle buluşmanız sizin için zor olabilir. Öyle ki büyük evlerde çatı katı bir oda ve alan olarak değil, kiler tarzı kalabalık yaratan odalarla eşdeğer tutulabiliyor. Ama burada atlanan önemli nokta, çatı katının katabileceği nitelik ve böyle bir mimarinin ilgi gösterildiğinde, geliştirildiğinde süper bir yere dönüşebilme potansiyelidir.

Çatı Dekorasyonu

Yoğun bir ilgi ve şık düşünce mantığı ile hareket edecek olan her insan, çatı katlarını süper bir ortama dönüştürebilir. Çatı katı, çalışma odası, yatak odası, dinlenme odası, giyinme odası, şeklinde özgürce değerlendirilebilir. Çatı katı evin en üst bölümünde yer aldığından ve erişimi zor oda olduğundan yatak odası olarak kullanılabilir, bu iyi bir fikir olacaktır. Çatı katınızın yer aldığı balkon teras var ise daha fazla alan için, daha fazla süper dekorasyon fikirlerini uygulayabilirsiniz demektir.

Yatak odaları

Bu odalar ev sahibi için özel alan niteliği taşıdığından misafirlere geçidi pek yoktur, bundan sebeple evin içeresinde daha dip bir alanda bulunması tercih meselelerinden biri haline gelebilir. Çatı katları için bu tercihin doğruluğu neredeyse tartışılamaz nitelikte ve uygunluktadır. Çatı katınızda ahşap ve taş malzemelerine öncelik verebilir, yatak tercihinizi yuvarlaktan yana kullanabilirsiniz. Bu odanızda değişik bir güzellik yaratmaya fazlasıyla yetecektir.

Çatı Dekorasyonu

Teraslı çatı katı

Çatı katınız balkon ya da terasa açılır biçimdeyse bu durumu çok daha işlevsel hale getirebilirsiniz. Örnek vermek gerekecek olursa bir dinlenme odası ya da çalışma odası olarak dekore hale getirilebilir. Aynı şekilde terasınızda ferforje masa sandalye takımları kullanabilirsiniz, bu işin ambiyansını değiştirecek ve güzelleştirecektir.

Cam zemin

Yatak odanızda kullanacağınız cam zemin ve bölmeler, bunun yanı sıra oda içerisinde kullanacağınız ahşap malzeme ve kalın strüktürler gri tonlarla sentezlendiğinde dekorasyon stilinin hakkını verecek düzeye ulaşacaktır. Gri renkler perde tonları için uygun durumdadır. Yine yatak odası söz konusu olduğunda çarşafına uygulanacak gri tonlar yatağın dahi havasını değiştirecektir.

Minik ev

Çatı katınızı sadece evinizin bir bölümü olarak düşünmeyin. Kendi başına ev özelliğini taşıyan çatı katlarına rastlamakta mümkündür. Örneğin çatılı bir apartman dairesinin son katında harikalar yaratabilirsiniz.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel dekore edilmiş çatı katı modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.