Ev Dekorasyonu Genel

Çılgın Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Olağan dekorasyon fikirlerinin yanı sıra artık insanlar çılgın ve farklı dekorasyon modellerine yönelmekte hatta çoğu zamanda bunları kendileri yaparak yeni fikirlere olanak sağlamaktalar. Farklı olan her zaman dikkat çeken bir unsur olmaktadır ve insanların oldukça ilgisini çekmektedir. Yeni fikirlere adapte olup onların oluşumunu gözlemlemek büyük zevk unsurlarından biri haline gelmiştir. Değişik malzeme ya da eşyalardan farklı bir şeyler yaratmak çılgın dekorasyon fikirleri arasında yer almaya adaydır.

Çılgın Dekorasyon Fikirleri

Örneğin bir ahşap parçasını farklı şekillere uyarlamak onu bir iple tutturup duvara asmak ve içine koymayı istediğiniz bir aksesuar veya bitkiyle taçlandırarak yeni bir dekor malzemesi yaratabilirsiniz. Ya da ağaç dallarını farklı renklere boyayarak bir vazo ya da camdan yapılmış malzeme şeklindeki bir vazoya yerleştirip sıcak ve eğlenceli bir dekor yaratılabilir. Bir başka örnekte geniş ahşap bir ürünü duvara monte ederek içerisine kitaplar veya istediğiniz objeleri yerleştirebileceğiniz minimal dekoratif ürünler oluşturabilirsiniz. Kullanmadığınız ya da kullanırken gözünüze hoş gelmeyen eşyaları siyah beyaz temalarda değerlendirebilirsiniz. Orta boy geniş odunları bir araya toplayıp yapıştırdıktan sonra üzerine bir cam kestirerek kendinize çok güzel bir masa yapabilirsiniz. Ayrıca kullanmadığınız orta hacimdeki tek ve düz ahşapla kendinize minimal bir kapı askılığı yaratabilirsiniz. Hem işinize yarar hem de göze hitap eden bir dekorasyon ürününü güzel günlerde kullanabilme olanağını yaratmış olursunuz. Ufak ufak mumları kullanmadığınız içi geniş aksesuarların içine yerleştirerek yeni ve farklı mumluklar oluşturabilirsiniz. Sıra dışı yenilikler arıyor iseniz klasik avizeler yerine duvarınız ile zıt bir uyumluluk yaratabilecek avizelere yönelebilirsiniz. Böylece tekdüzelikten uzaklaşıp evinizin yeni görüntüsünü doyasıya izleyebilirsiniz.

Duvarlarınızı boş bırakmamaya önem gösterin. Değişik türlerdeki maskeleri bir ip ya da herhangi bir aparat yoluyla duvarlarınıza yeni soluk katabilirsiniz. Daha sıra dışı modellerdeki ev eşyalarını tercih etmenizde evinize yeni bir soluk katacaktır. Klasik dikdörtgen modellerdeki masa ve sehpalar yerine geometrik ya da farklı figürlerden oluşan modelleri tercih etmekle de işe başlayabilirsiniz. Kırmızı, siyah renkte sandalyeler de size eşlik ederek güzel bir ambiyans yaratacaktır. Önemli olan kırmızı ya da siyah olması değil baskın renklerin hakimiyetidir. Çılgın dekoratif önerileri için diyebileceğimiz bir başka unsurda boşluk yaratmaktan asla korkmamak gerektiğidir. Evde, ofiste hernerde olursa olsun dekoratif önerilere verilebilecek cevaplardan biri de bu kuraldır. Bırakın ferahlık içinizi sarsın illa dolu odalar, dolu ofisler olmak zorunda değil tıkış tıkışlık yerine sakinliği amaçlayın.

Sizler için derlediğimiz çılgın dekorasyon fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.