Çocuk Odası Genel

Çocuk Odaları İçin Mükemmel Dekorasyon Fikirleri

Written by Secret

Çocuk odalarının dekorasyonları konusunda ebeveynlerin bilmesi gereken pek çok bilgi vardır. Özellikle dekor için dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgi sahibi olmak, hem çocuklar için daha rahat bir yaşam alanı yaratmanızı sağlar hem de sizin içiniz rahat etmiş olur. Çocuk odalarını dekore ederken akıllı sistemlerin kullanılması da oldukça önemlidir. Hem şık hem de rahat bir dekor için mutlaka bir bilen kişiden yardım almakta fayda vardır.

Çocuk odası dekorasyonunda, odada kaç kişinin kalacağı oldukça önemlidir. Kişi sayısına göre en doğru dekorasyonun ve konumlandırmanın yapılması gerekmektedir. Özellikle gelişim çağındaki çocuklar ile küçük yaşta olan bir çocuğun aynı odayı paylaşması gerektiğinde, seçimlerin daha dikkatli yapılması gerekmektedir.

Çocuk Odaları İçin Mükemmel Dekorasyon Fikirleri

 

Çocuk Odası Dekore Ederken Alandan Tasarruf Edin

Küçük çocuklar için oda düzenlemelerinde dikkat edilmesi gereken en önemli özelliklerden biri oyun alanının oluşturulmasıdır. Çocuklar için çok eşya oldukça sıkıntılı bir hal alacaktır. Bu yüzden onlara kendilerinin rahatça vakit geçireceği ve oyunlar oynayabileceği alanlar bırakın. Oyun alanları için özel olarak odayı konumlandırabilir ve dekore edebilirsiniz.

Büyük ve Küçük Kardeş İçin Aynı Oda Dekoruna Dikkat Edin

İki farklı yaşta çocuğunuz varsa ve aynı odayı paylaşacaksa dekor konusu sizin için biraz zor gelebilir. Fakat iki tarafında fikirlerini alarak istekleri doğrultusunda ilerlemeniz size yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra odayı iki tarafa ayırabilir ve ortasına bir paravan çekebilirsiniz. Bu yöntem ile herkesin kendi yaşam alanı olacak.

İhtiyaçlarına Özel Alanlar Yaratın

Her yaştaki çocuğun farklı ihtiyaçları ve ilgi alanları vardır. Bunlar küçük çocuklar için nasıl oyun oynamaksa, büyük çocuklar içinde ders çalışma, kitap okuma ve rahatça dinlenme için mekanların yaratılmasıdır. Bu alanların oluşturulması her iki taraf için de olumlu sonuçlar ortaya koyacaktır. Özellikle yatak ve masa seçimlerinde birleşik olan eşyaların kullanılması daha çok yerden tasarruf etmenizi sağlayacaktır. İki kişilik odalarda ranza kullanılması odayı yarı yarıya kullanılabilir yapacaktır.

Kitapların konulması için ayrı kütüphaneler alınması yerine duvara sabitli raflar tercih edilebilir. Bu hem alandan tasarruf etmenizi sağlayacak hem de daha şık ve modern bir görüntü oluşturacaktır.

Sizler için derlediğimiz çocuk odası dekorasyon modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.