Çocuk Odası

Çocukların Hayallerindeki Çocuk Odaları

Çocuk Odası Dekorasyonuna çok daha fazla özen gösterilmeli, en küçük detaylar bile gözden kaçırılmamalıdır. Her şey en ince ayrıntısına kadar titizlikle düşünülmeli, olabilecek her türlü olumsuzluk gözden geçirilmeli ve önceden önlem alınmalıdır. Çocuğunuzun odasını dekore ederken öncelikle çocuğunuzun yaşına uygun bir dekorasyona gidilmeli, cinsiyetine göre bir tema hazırlanmalıdır. Çocuğunuzun odasında hem eğlenmesi, hem de eğitici bir ortamda bulunmasını sağlamak amacıyla gelişimine katkısı olacak bir uygulamaya gidilmelidir.

Çocuğunuz odasında sevdiği renkleri, oyuncakları, yatağı, halıyı görmek isteyeceğinden kesinlikle fikri alınmalı, ilgisini çeken objelere dekorasyonda yer verilmeli, duvar dekorasyonunda, aydınlatmada hatta mobilya seçiminde sevdiği karakterlerin yer aldığı ürünler tercih edilmelidir.

Çocuk odaları gürültüden uzak, anne ve babanın odasına yakın ve güneş alan bir mekan seçilerek dekore edilmelidir. Gün ışığını iyi alan, ferah ve hava alabilen bir konumda bulunmalıdır. Çocuğunuzun odasının mobilyasını seçerken öncelikle antibakteriyel özellikte olması, hangi malzemeden yapıldığına dikkat edilmeli, hangi kimyasalların ürün içerisinde yer aldığı, zararlı olup olmadıkları iyice araştırılmalıdır. Çocuğunuzun sağlığı için yuvarlak hatlı mobilyalar seçilmeli, tehlike olabilecek kablolar, prizler açıkta bırakılmamalıdır.

Çocuklarınız için keyif verici, eğlenceli bir çalışma ve yaşam alanı oluşturmalısınız. Çocuğunuzun yaş grubuna hitap eden dekoratif renkli bir çalışma masası ve rahat bir sandalye yada çocuk koltuğu tercih edilmelidir. Galerimizde sizlere fikir oluşturabilecek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri yer almaktadır. Galerimizi tıklayarak Eğlenceli Çocuk Odası Dekorasyonlarına bakabilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.