Trend Stil

Country Tarzı Dekorasyon Nasıl Olmalı

Written by Secret

Country tarzın, konforlu, rahat, sıcak, samimi, pastel, toprak renklerinin hakim olduğu, yumuşak hatlara sahip mobilyalarla döşenmiş bir ortamın keyfini yaşamak istiyorsanız country tarz dekorasyonu incelemenizi kesinlikle öneriyoruz. Country tarzı dekorasyon pastel ve toprak renklerinin hakim olduğu ve ayrıca içinde doğada bulunan renklerin estiği bir tarzdır. Country tarzı ile evinizi sade ama şık, basit ama oldukça konforlu, pastel fakat rengarenk bir yaşam alanına çevirmeniz oldukça kolay.

Country stil dekorasyonun renkleri doğadaki renklerden oluşmaktadır. Beyaz, krem, toprak tonları, maviler, pembeler, pastel tonlar country tarz dekorasyonun renkleri olarak sıralanabilir. Contry stil dekorasyonda koltuklar rahat, konforlu ve geniştir. Daha çok açık renkli ahşap malzemeler kullanmakta olup doğal ahşaplar, ceviz, maun en fazla kullanılan ahşap çeşitleridir. Ayrıca hasır ve bambu mobilyalar da özellikle kış bahçelerinizde, teraslarınızda veya evin herhangi bir köşesinde rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle de bu koltukları daha da güzel gösteren rengarenk, desenli yastıkları unutmamak gerekir. Mobilya döşemelerinde ise pamuk, keten ve yünlü kumaşların tercih edildiğini, ekose, çizgili, düz ve çiçekli desenlerin sıklıkla tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Country tarz dekorasyonda Aksesuarlar ise seramik ve pişmiş toprak ve ferforje ürünler olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu dekorasyon tarzında gözleri rahatsız etmeyen yumuşak hatlar dikkati çekmektedir. Ancak dekorasyonun daha da etkili olması için duvarlarda mümkün olduğunca ferah bir ortamı yaratacak olan açık renkler tercih edilmelidir. Bu dekorasyonun en önemli vurgusu sıcaklık, samimiyet, sadelik, rahatlık, doğallık ve yumuşaklık olarak sıralanabilir.

Galerimizde sizler için seçmiş olduğumuz en güzel country tarz dekorasyon örneklerini mutlaka incelemeli ve fikir edinmelisiniz.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.