Trend Stil

Country Tarzı Ev Dekorasyonu

Written by Secret

Country Tarz denilince aklımıza ahşap mobilyalar, taş duvarlar, pamuklu, yün doğal kumaşlar, çiçekli, kareli, çizgili tekstil ürünleri ve battaniyelerden oluşan pastoral bir görünüm gelmektedir. Tam olarak Kır Evi olarak tanımlanabilen Country Tarzı Evler genel olarak konforu ve rahatlığı seven klasik tarzdan hoşlananların tercih edebileceği bir dekorasyon tarzıdır.

Günümüzde modern yaklaşımlarla yeniden yorumlanan ve şehir hayatına da uyarlanan Country tarzı özellikle yazlık evlerde, bahçeli  çok katlı evlerde, hatta şehrin içinde de kullanılabiliyor.

Eğer bir country tarzda ev dekore etmek istiyorsanız evinizin büyük olmasında yarar vardır. Büyük koltuklar, küçük halılar, eskitilmiş ahşaptan mobilya parçaları, taş veya taş kaplama duvarlar, klasik seramik ve ahşap objeler, ferforje yatakların kullanıldığı Country tarzı ev dekorasyonun renkleri ise beyaz, kırmızı, toprak tonları, yeşil ve mavi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ev tekstilinde doğallığın öne çıktığı, keten, yün, pamuklu gibi doğal kumaşlar, desenlerde ise çiçekler,  bitkisel motifler, kareli örtüler bu tarzın vazgeçilmezleri arasındadır.

Amerikan Country Tarzı en çok bilinen ve kullanılan dekorasyon tarzı olsa da Fransız ve İngiliz Country tarzı dekorasyonda çok zarif ve iddialıdır. Daha çok aile sıcaklığını, dayanışmayı, samimiyeti yansıtan Country Tarzı Ev Dekorasyon Örneklerini görmek için galerimizi tıklayabilir ve fikir edinebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.