Ev Aksesuarları Genel

Dekorasyon Avize Modelleri 2018

Written by Secret

Dekorasyon planı için kullanılan malzemelerden biri de avizelerdir. Avizeler; tavana asılan ve aydınlatma amaçlı kullanılan ampulleri daha şık göstermek için kullanılır. He ne kadar eskiden ampul yerine mum gibi maddeler kullanılsa da artık günümüzde bunlar kullanışsız olarak görülmektedir.

Avizeler dekoratif amaçlı kullanılmak üzere birçok malzemeden yapılabilmektedir. Hasır, kağıt, ahşap, plastik, demir, gümüş ve benzeri metal gibi birçok çeşidi bulunmaktadır. En çok kullanılanlar genellikle daha sağlam maddeler ile yapılmaktadır.
Çeşit çeşit modelleri olan avizelerin bazıları mekana nostaljik bir hava katar. Aslında bu, bizim bildiğimiz ilk avize modelleridir. Avize denildiğinde hemen hemen herkesin aklında eski zamanlarda kullanılan aşağıya doğru indikçe genişleyen ve kollara ayrılan, uçlarında ampullerin olduğu ağırlığı olan ve dokununca sallanan modeller gelmektedir.

Dekorasyon Avize Modelleri

Bazı avize modelleri ortama doğal bir hava katar. Mesela halat şekline benzetilmiş kablolar avizede görüntü kirliliğini önlerken hem de sade ve doğal bir hava katar. Bazı restoran ve ya kafelerde avizelerin kullanımı müşterilere yemek yeme ve ya bir şeyler içme yerini hatırlatırcasına şişe bardak ve benzeri şekillerde tasarlanmaktadır. Aslında her mekana ait avize o mekanın özelliğine göre tasarlanmaktadır. Tabii bu dekorasyona ilgisi olan ve görsel değerlendirmelere dikkat eden kişiler için geçerli olmaktadır. Örneğin bir mutfak avizesi un eleğinden olmaz diye düşünenler yanılmasınlar. Çünkü günümüzde un eleğinden bile avize tasarlanmıştır. Çocuk odaları için, ofisler için, mutfak, salon ve bir çok mekana özel avizeler bulmak mümkündür.

Dekorasyon Avize Modelleri

Avizelerin bazı çeşitleriyle, ışığın kullanımını ve derecesini ayarlanabilmektedir. Daha aydınlık bir ortam için ve ya loş ışık isteyenler için farklı renk ve şekiller kullanılabilmektedir. Herkesin istek ve göz zevkine göre avize bulmak eskisinden daha fazla mümkündür. Bunu etkileyen en önemli etken ise bir çok konuda olduğu gibi burada da teknoloji olmuştur.
Yani avizeler modernleştikçe sadece aydınlatmayla kalmamakta bununla beraber mekanlara süs katmakta ve kolaylık sağlamaktadır.

Avize satışları için mağazalar gidip gezilebilirken, internet yoluyla da avize beğenilip seçilip, satın alınılabilir. İnternette birçok sitede daha fazla çeşit bulunacağından dolayı avize almak daha kolay olabilmektedir. Ya da el becerisi olanlar avizelerini kendileri tasarlayıp yapabilirler. Bu hem daha maliyetsiz hem de daha eğlenceli olabilir. Genellikle avizeleri kendileri hazırlayan kişilerden daha orijinal fikirler çıkabilir. Evdeki birçok malzeme kullanılarak geri dönüşümü sağlanabilir. Böylece avize emek verilip yapıldığı için daha da değerli olacaktır.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel dekore edilmiş avize modellerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.