Ev Dekorasyonu Genel

Dekorasyon İle İlgili İş Fikirleri

Written by Secret

Dekorasyon Fikirlerini Bir İşe Dönüştürmek

Kişi, çıkarına ve rekabet alanına bağlı olarak kendine bir pazar belirlemelidir. Ev düzeni, taşınmalar ve zaman yönetimi konularında danışmanlık verilebilir. Ayrıca, bilgisayar masaüstlerinin düzenlenmesi, verimliliğin artması için mekan planlanması gibi konularda da hizmet verilebilir.

Problemleri analiz edebilme ve yeni stratejiler geliştirme yeteneklerini kazanabilmek için eğitimler ve sertifikalar alınmalıdır. İşletme büyüdüğünde, işletmeyi yasal olarak kurmak ve kartvizit bastırmak gerekir. Bunun için, belediyeden ilgili formlar doldurulmalı, gerekli ruhsat ve izinler alınmalıdır.

Piyasada Talep Görebilecek Ürünler

Stüdyo dairelerin kullanımının artmasıyla, katlanabilir ve değiştirilebilir ürünlere talep artmıştır. Dikey durumda raf olarak kullanılabilen, yatay durumdayken masa şekline dönüşebilen, katlanabilir masalar bu tarz ürünlerdendir.

Mekanlarda ağaçların kullanımı artmıştır. Bu yüzden, değişik şekillerde ağaç tasarlamak ve satmak da bir pazar haline gelmiştir. Bunu yaparken, ağaç dalları budanarak, farklı şekillerin verildiği topiary isimli bir sanat dalı kullanılır. Bu iş için kullanılan ağaçlar, iğne yapraklı ya da küçük yapraklı türlerdir. Bu tasarımı yaparken büyük veya küçük saksılar kullanılabilir. Bu konsepte benzer şekilde son yıllarda, yapay bitkiler ve çiçekleri içeren levhalarla yapılan duvar tasarımları da artmıştır. Bu iki yolla, kapalı mekanlarda da yeşillik bulundurmak için bu tarz tasarımlara talep vardır

Dekorasyon İle İlgili İş Fikirleri

Hediyelik eşya olarak çeşitli meyve sabunları ve farklı meyve sabunlarını içeren süslü sepetler de talep görmeye başlayan bir fikirdir. Bu iş için, çilek, kiraz, erik, incir, kayısı, şeftali, karpuz gibi koku verici meyveler kullanılabilir. Sabunları satarken, değişik şekilde tasarlanmış sepetleri de satmak ek bir kazanç kaynağı olacaktır. Benzer, şekilde ev yapımı kokulu mumlar tasarlamak da revaçtadır.

Evlerde özellikle, ev hanımlarının işlediği danteller de kazanç getiren bir iş fikridir.

Dekorasyon İle İlgili İş Fikirleri

Kullanılan kimyasal yalıtım malzemelerinin, çevreye ve insan sağlığına zararının fark edilmesiyle birlikte, daha doğal malzemelerin kullanımına yönelik genel bir eğilim oluşmuştur. Doğal bir yalıtım malzemesi oluşturmak için, su, geri dönüştürülmüş kağıt ve pirinçten oluşan bir karışıma, mantar hücreleri eklenerek, ışık görmeyen bir ortama koyulur. Mantar hücreleri bu ortamda çoğalmaya devam eder. İki hafta sonra bu karışım kurutularak yalıtım malzemesi haline getirilir. Bu malzeme evleri kışın sıcak ve yazın serin tutabilir. Bu ürüne “Ecovative Greensulate” denir.

Duvar için sticker adı verilen yapışkan etiketler de ucuz ve talep gören ürünlerdendir. Özellikle çocuk odalarını süslemek için kullanılırlar. Bu alanda 2.5 milyon liralık bir sektör oluşmuştur. Bu nedenle, bu tarz süsleri tasarlamak, para kazandırma potansiyeli olan bir iş fikridir.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.