Ev Dekorasyonu Genel

Dekorasyon Nedir

Written by Secret

Dekorasyon yaşam alanlarının, ofislerin, alışveriş merkezlerinin, dış cephelerin kişilerin zevklerine göre veya amacına uygun olarak renk ve modelleme düzenidir.

EV DEKORASYONU

Ev dekorasyonunda o evde yaşayacak kişilerin istekleri çok önem taşır. Yaşam tarzları ve en çok beğenilen renler dekorasyon da önem taşır. Bazı insanlar klasik model ve renklerden hoşlanırken bazıları tamamen modern çizgiler isteyebilir. Bazıları tamamen canlı enerjik bölümler isterken bazıları daha az dikkat çeken renklerde ve kargaşadan uzak tasarımlar ister. Bir ev tasarımında tasarlanacak yerde yaşayanları iyi tanımalı, iyi analiz etmelisiniz. Eğer bunları yapmadan yılın modasına göre tasarımlar yapılması orda yaşayanları tatmin etmeyecektir. Örneğin eskitme mobilyalar şuan oldukça revaçta. Bu eskitme mobilyayı babaanne evinde uygularsanız alacağınız tepki oldukça sert olabilir.

OFİS

Ofis dekorasyonu ev dekorasyonundan bir tık daha önemlidir. Çünkü kişilerin kazanç kapısıdır. Beğenisi çok olan bir şekilde dekore etmek ofisin kazancını artmasında çok büyük bir etkendir. Ofis dekorasyonunda da dikkat edilmesi gereken konu ofisteki kişilerin tarz ve düşüncelerinden daha çok ofise gelecek kişilere ve aynı zamanda oranın ne ofisi olduğuna göre bir tasarım uygulanması gerekir. Örneğin bir çalışma ofisi orada ki çalışanların zevklerine göre değil de, çalışma performansını artıracak ve kullanışlı olacak şekilde tasarlanmalıdır.

Dekorasyon Nedir

DIŞ CEPHE DEKORASYONU

Dış cephe dekorasyonları şehrin silüetini oluşturur. Tabi her inşaat farklı firmalar ya da kişiler tarafından bireysel olarak yapıldığı için kimse kimsenin benzeri olsun istemiyor. Her zaman farklı dekorasyonlar karşımıza çıkabiliyor. Dış cephe dekorasyonunda aslında proje aşamasının büyük bir önemi vardır. Projesi bitmiş bir işin dış cephesini ne kadar dekore edilebilirse ancak o yapılıyor. Tabi bu da dış cephede kullanılacak malzeme çeşitlerini artırmıştır. Sadece bu malzemeler kullanılarak dış cepheler renk ve desen dekorasyonu ile dekore edilmektedir. Aslında tam anlamıyla dekore edilmiş değildir. Planlama da şekline de uyum göstermek gerekir.

ALIŞ VERİŞ MERKEZLERİNİN DEKORASYONU

Alış veriş merkezleri artık çağımızın en çok zaman geçirilen bölümleri halini almıştır. Sadece ihtiyaçtan dolayı alış veriş yapmak için değil de gezmek, vakit harcamak, yemek yemek, eğlenmek için hatta çocuklar için bir park halini dahi almıştır. Durum böyle olunca birçok yerde alış veriş merkezleri açılmıştır. Bu alış veriş merkezlerine de müşterileri çekmek için dekorasyon büyük önem taşımaktadır. Önceden sadece bir Pazar ve bakkal var iken şuanda tek bir bina içerisinde her şeyi bulmak mümkündür. Alış veriş merkezlerinin dekorasyonun da birçok dekorasyon örnekleri vardır. Buralarda müşterilerin daha fazla vakit geçirmeleri için oldukça lüks yapılmaktadır. Ve içerisinde tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmalıdır. Işıklandırma ile de desteklenerek sonuçta harika bir ortam ortaya çıkarmak mümkündür.

 

Sizler için derlediğimiz dekorasyon nedir galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.