Ev Dekorasyonu Genel Oturma Odası , Salon

Dekorasyonda Duvarların Önemi

Written by Secret

Ev dekorasyonunda en önemli detaylardan biri de duvarlardır. Buna rağmen çoğunlukla duvarlar dekorasyon ögesi olarak görülmez. Duvarlar boyatılır ve unutulur, sıklıkla yapılan hatalardan biridir bu. Boyatınca yeteri kadar dekorasyonda kullandığımızı zannederiz ve es geçeriz. Sade ve boş haliyle kullanmaya devam ederiz. Oysaki evde farklı bir ambiyans yakalamak isteyen iç mimari tutkunları duvarların ev dekorasyonundaki rolünün farkındadırlar ve bunu kullanmaktadırlar. Aslında duvarları değerlendirerek duvar dekorasyonları sayesinde konuklarımızın gözlerini kamaştırabiliriz ve evimize eşsiz bir atmosfer kazandırabiliriz. Peki, bunu nasıl yapabiliriz?

Öncelikle evimize girenlerin ilk karşılanacakları mekan olduğu için antreden başlayabiliriz. Eve gelen konuklar evin ilk bu kısmıyla karşılaşacaklarından, ev hakkında fikir sahibi olmaya da bu kısımdan başlarlar. Bu nedenle ilk izlenim açısından antrelerin dekorasyonu oldukça önemlidir. Dekorasyonun önemli unsurlarından biri olduğu için de bu kısmın duvar dekorasyonu da önem kazanmaktadır. Mesela antrenize aile büyükleriniz ve sevdiklerinizle olan fotoğraflarınızı asarak bu bölümü küçük bir sergi haline getirdiğinizde antreniz hoş bir görünüme kavuşacaktır. Bir de fotoğraflarınızın üst kısımlarına aydınlatma koyarsanız hem hoş ve samimi bir atmosfer oluşturmuş, hem de sevdiklerinize verdiğiniz önemi yansıtmış olursunuz.

Dekorasyonda Duvarların Önemi

Odaların duvar dekorasyonlarına gelecek olursak, odalarımızda genellikle yalnızca bir tablo asarak duvar dekorasyonunu tamamladığımızı zannederiz. Ancak bir tabloyla duvarı dekore etme modası oldukça eskilerde kalmıştır. Günümüzde bu görüntü göze pek de hitap etmemekte. Göze hitap eden güzel bir duvar dekorasyonu oluşturmak istiyorsak beğendiğimiz tablonun yanına birkaç tane daha tablo, ayna, fotoğraf gibi nesneler yerleştirmeli, bütünlük oluşturarak duvarı daha da zengin hale getirmeliyiz. Şık duvar dekorasyonu yapmak istiyorsak her detayını titizlikle düşünmeliyiz, titizlikle kendi zevkimiz dahilinde tasarlamalıyız. Duvarda fotoğraf kullanacaksak, kullandığımız çerçeveye çok dikkat etmeliyiz. Güzel ve göz alıcı çerçeveler kullanarak duvarımızı sadelikten kurtarabiliriz.

Dekorasyonda Duvarların Önemi

Duvarlarda kullanılabilecek birçok obje vardır. Bunlardan en yaygın olanı ve moda haline gelen aynalar. Eviniz dar ve küçükse, büyük ve şık bir ayna kullanarak evinizin boğucu ve sıkıcı görünmesinin önüne geçebilirsiniz. Aynalar evinizi daha derin ve büyük gösterecektir. Bunun dışında duvarlarınızda raflar kullanarak çeşitli aksesuarları bu raflara yerleştirebilirsiniz. Bu raflarda aydınlatma kullanarak kullanılan aksesuarları ön plana çıkarabilirsiniz. Evinizde farklı bir hava oluşturmak için duvar kağıtlarından da yardım alabilirsiniz. Duvar kağıtları uygulaması kolay ve hızlı olan, her alan için uygulanabilirliği olan dekorasyon malzemeleridir. Mobilyalarınızı sade seçerek odanın bir duvarını komple üç boyutlu bir duvar kağıdıyla kaplayarak da çok farklı dekorasyonlar elde edebileceğiniz gibi, sade motifler içeren duvar kağıtlarıyla evinize mobilyalarınızla uyum içinde olan küçük bir hareketlilik katmanız da mümkün. İlk olarak kullanacağınız kağıdın desen ve formunu odanızın tarzına, büyüklük küçüklük durumuna göre seçmelisiniz. Odanın aldığı ışık gibi faktörleri de göz önünde bulundurarak konsepte uygun renkler tercih etmelisiniz.

Sizler için derlediğimiz dekorasyonda duvarların önemi galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.