Trend Stil

Dekorasyonda Sadeliğin Dayanılmaz Çekiciliği

Sadelik denince akla ilk minimalizm gelir. Minimalizmin dekorasyona yansımış şekli ise rahatlık, fonksiyonel eşyalar, göz yormayan tasarımlar olarak anlatılabilir. Eğer minimal tarzda dekorasyon sahibi olmak istiyorsanız öncelikle evinizin duvarlarının beyaz olması gerekmektedir. Böyle bir evin gün ışığını iyi alması ve büyük pencerelere sahip olması önemlidir. Ferah bir ortam bu dekorasyonun ana teması olduğundan gerekli olmayan tüm eşyalardan kurtulmak gerekir. Yani az eşya ve fonksiyonel eşya anahtar kelimelerini unutmamak gerekir.

Yalın dekorasyonda genellikle mobilya renkleri siyah, beyaz ve gri ekseninde dolaşmaktadır. Bu mobilyalar daha çok göze çarpmayan cam, metal ve ağaç gibi malzemelerden olmaktadır. Aksesuar seçimlerinde ise bu renklerle kontrast oluşturan ancak yine sade tasarımlardan yararlanılabilir. Duvarlarda ise tablolar yer alabilir. Tabi minimalist dekorasyonda bitkileri ve küçük ağaçları da unutmamak gerekir. Sadelik önemli dedik ya bu nedenle vitrin, büfe gibi mobilyalar yerine duvarlara monte edilmiş kullanılabilir.

Galerimizde sizler için modern sade ev dekorasyonu örneklerine yer verdik. Yalın bir dekorasyondan hoşlananlar için ideal örnek oluşturacak olan minimalist ev dekorasyonu modellerini inceleyebilir ve fikir edinebilirsiniz.

 

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.