Ev Dekorasyonu Genel Renkler

Dekorasyonun Kalitesi Nasıl Anlaşılır

Written by Secret

Dekorasyon kısacası evimizi, ofisimizi yani hayatımızı dekore etmek zor fakat hoş bir zanaattır. Ama herkes kendince dekore etmekte bulunuyor. Önemli olan bunu doğru bir şekilde yapabiliyor olmak Bu konuda en önemlisi renkleri, tarzları, zıt olanları bir araya getirebilmek kısacası karıştırabilmek. Fakat bu karıştırmanın da püf noktaları var elbette. Öyle bulduğumuz her şeyi karıştırmak yanlış olur. Artık her yerin mavi, yeşil, kırmızı, pembe, sarı, mor, kahverengi, siyah, gri ya da beyaz olması doğru değil. Yani demek istediğim tek tondan kurtulmak gerekli. Gelin dekorasyonun kalitesi nasıl anlaşılır hep beraber bakalım.

1-RENKLER

Renklerin uyumu elbette çok önemli. Her yerin mavi olması doğru değil fakat her renk kendi içinde binlerce tona ayrılır. Mavinin açıktan koyuya birçok renginin kullanılması doğru. Fakat her yerin buz mavisi olması, bebek mavisi olması ya da saks mavisi olması doğru karşılanamaz. Fakat koltuk takımımız mavi diye halımız, perdemiz, ortama aldığımız diğer objeler de o rengin tonlarından olması asla doğru değil. Bunun için kendi zevklerimize de uygun olarak uzun ve kaliteli araştırmalar sonucunda hangi rengin hangi renklerle kontrast içinde olduğunu öğrenmemiz gerekir. Örnek verecek olursak sarı ve mor, mavi ve gri, mavi ve kahverengi bunlar dışında daha zıt uyumlar olarak ise şunlardan bahsedebiliriz. Mesela pembe ve mor, turuncu ve sarı, turuncu ve kırmızı, yeşil ve mavi gibi. Dekore ederken bunlara dikkat etmek bunların bilicinde davranmak tabii ki de dekorasyonumuzu çok daha fazla kaliteli kılacaktır.

Dekorasyonun Kalitesi Nasıl Anlaşılır

2-MODERNLİK

Ne kadar modern bir çevre içinde olursak o kadar rahat ve hoş bir dekorasyonumuz olur. Kombin yapma rahatlığımız daha yüksek olur. Daha cesaretli davranabiliriz. Her zaman daha rahat ve serbest bir stilde davranırsak o kadar modern ve kaliteli görünen bir ortama sahip oluruz.

Dekorasyonun Kalitesi Nasıl Anlaşılır

3-PÜF NOKTALAR

-Evet moda ve zevkler zamanla değişiyor fakat buna sürekli ayak uydurmak hem maddi hem de manevi açıdan kişiyi fazlasıyla zorlar. Bunun için özellikle her zaman kullanabileceğimiz renk ve desen seçimlerinde bulunmamız gerekir. Geçmişten günümüze bakacak olursak eğer beyazın veya açık kahve tonlarının asla ölmediğini görmüş olacağız. Açık renklerde odunsu desenler ve beyaz koltuklarınız olduktan sonra hem eskimesi daha geç olacaktır hem de istediğiniz renk ve desende aksesuarla zaman içerisinde dekore edebilirsiniz.

-Her şeyi dergilerde gördüğümüz kadar salaş ve yapmacık olduğunu düşünmeyin. Yerin ortasında battaniye görmek evet dergilerde hoş duruyor olabilir ama bu gerçekte böyle değil.

-Ruhunuzu ortaya koyup ondan sonra her şeyi birbiriyle harman etmelisiniz.

-Dergilerde veya dekore edilmiş ortamlarda gördüklerinizi uyguladığınız an işte kalitesizleşmeye başlıyor. Unutmayın kalitenin en büyük başlangıcı özgün olmaktır. Herkesin yaptığını yaptığınız an o dekorasyonun bir özgünlüğü kalmaz. Bir şey ne kadar çok fazlalaşıyorsa kalite de onunla orantılı olarak azalacaktır.

-Eşyaların yani mobilyaların fazla parlak olmasından kaçının. Basit ve ucuz bir görüntü sergiler bu da dekorasyonunuzun normal olarak kalite oranını fazlasıyla düşürür.

-Canlılığa önem verin. Canlılık dediğim renkler gibi değil. Ortamda sizden başka canlılar da olsun. Mesela çiçekler ya da küçük ağaçlar. Aman abartıya kaçıp evinizi botanik bahçesine çevirmeyin. Her şeyin fazlası zarar. Güzel ve şık bir akvaryum edinebilirsiniz. Unutmayın kendinizden başka canlılara da önem verdiğinizde önce sizin sonrada bulunduğunuz ortamın kalitesi artacaktır.

Sizin için 2018 – 2019 sezonunun en güzel dekorasyon fikirlerini galerimize ekledik, detaylı inceleyebilirsiniz.

http://www.facebook.com/secrethome.net/

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.