Ev Dekorasyonu Genel Oturma Odası , Salon

Dekoratif Akvaryum Modelleri

Written by Secret

Dekorasyon dünyasında durmadan gelişen bu sektör, akvaryum denilince bilinenin aksine daha da farklı tarzların olduğunu gösteriyor. Dekoratif akvaryum modelleri günümüzde binlerce çeşit sunmakta. Akvaryum denilince akla ilk gelen dikdörtgen bir cam içerisinde bulunan su ve renkli balıklar artık çok daha farklı tasarımlarla görsel bir şölen sunmaya devam ediyor.

Örneğin eskiden yalnız oturma odalarının bir köşesinde yer alan akvaryumlar, yatak odalarını da güzelleştirmeye başladı. Siz uyumaya hazırlanırken, başınızın üzerinde gezinen balıkları izlerken, huzurla uykuya dalmanızı sağlayan bu huzur görüntüsü, aynı şekilde sabahta sizleri çok güzel karşılayan bir doğal güzellik haline gelir. Güne bu saye de zinde ve mutlu, huzurlu bir şekilde başlarsınız.

Son zamanların en değişik ve popüler tasarımlarından biride ” Lavabo Akvaryumları ” dır. Bu tasarım, olağan bir lavabonun içerisindeki canlı olan balıklar eşliğinde, sabah kalkarken yüzünüzü yıkama da zorluk çekenleri daha da istekli şekilde bunu sağlamalarına olanak sağlayacaktır.

Dekoratif Akvaryum Modelleri

Akvaryum türü vazolar da oldukça popüler bir durumdadır. Hem görsel bir haz sağlar, hem de bulunan ortama ayrı bir huzur katar. Akvaryum masalar, akvaryum çalışma masaları ve bu tutkuyu sevenlerin farklı hayal güçlerini katarak oluşturdukları, labirent akvaryumlar sayesinde, evin içerisinde gezinen canlı balıklarla aynı yaşam alanını paylaşmanın hazzını yaşatır. Fransa da bir festival için tasarlanan akvaryum telefon kulübeleri ise artık peyzaj alanda, çevre düzenlemeleri durumunda da, şehir süslemelerine de giderek yansıdığını görmekteyiz. Küvet akvaryumlar ile banyonun hazzı da giderek artmaktadır. Siz duşunuzu alırken, okyanusun derinliklerinde sanki balıklarla birlikte duş aldığınızı hissettiren bu tasarımlar, kullanıcısına ayrı bir haz sunar. Amerika’nın New York eyaletinde bir çağrı merkezinde, akvaryum şeklinde masa bölmelerini gerçekleştiren çağrı merkezinin sahibi. Yapılan iş sonuçlarının analizlerine baktıklarında gördükleri manzara oldukça kendilerini şaşırtmış. Önceki aylarda başarı yüzdesi %55 ‘ler de iken, bu bölmelerin ardından başarı yüzdesi %77 ‘lere çıktığı gözlemlenmiş. Akvaryum tipi şelaleler, bahçelere ayrı bir görsellik sunuyor.

Duvarlara, yere monte edilen akvaryumlar da ayrı bir görsellik sunmakla kalmıyor. Yapılan araştırmalar doğrultusunda, yaşam alanlarının bu şekilde canlı görsellikler olan insanın yaşam kalitesinin, normal bir insana nazaran daha da mutluluk hormonunun yani daha fazla serotonin salgıladığı gözlemlenmiş. Yapılan deneylerden bir diğeri ise oldukça ilginç sonuçlar vermiş. İki ayrı aynı seviye de olan intihara meyilli kişinin, yaşam alanlarını bu şekilde değiştirerek, gözlemler yapılmış. Çıkarılan gözlemler sonucunda bu insanların, intihara olan düşüncelerinin değiştiğinin ve hatta yaşama olan sevgilerinin arttığı gözlemlenmiş. Dekoratif akvaryum modelleri, hayal gücü ile çok farklı tasarımla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Günümüz dünyasında oluşan doğal alanlar, azaldığından dolayı stresle başa çıkmanın bir diğer tavsiyelerinden birisi de, yaşam alanlarınızda bu tür değişikler yapılarak. Stresin daha da inmesine olanak sağlayabilirsiniz ve huzurlu bir güne ” Merhaba ” diyebilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz dekoratif akvaryum modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.