Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu

Dekoratif Ayna Modelleri

Written by Secret

Dekorasyon ürünleri arasında vazgeçilmezler içerisinde yerini alan aynalar hiçbir zaman eskimeyecek ve geçerliliği kaybolmayacak olsa gerek. Her yıl yenilenen dekorasyon fuarlarında yerini hiç kaybetmeyen aynalar her yıl olduğu gibi bu yılda yeni modelleri ile dekorasyon ürünleri arasındaki yerlerini aldılar.

 Kullanım Alanları

Evimizin ve ya iş yerimizin hemen hemen her alanında ayna kullanılır. Ancak dekoratif dizayn edilmiş olduklarında kullanım alanları şekillerine göre yer buluyor. Özellikle antreler için ev ve iş yerlerine ayrı ayrı tasarlanmış modeller mevcut. İş yerleri için genellikle uzun koridorlar düşünülerek yola çıkılan modeller arasında dikdörtgen aynalar kalın düz çerçeveler ile tamamlanıyor. Altın ve bakır renginin ilk tercihler arasında olduğu bu modeller mağazalardan olduğu gibi internet üzerinden ilgili sitelerden de kolayca satın alınabiliyor.

Evler için antrelere kullanılan ayna modelleri genellikle parçalı modellerden oluşuyor. Yuvarlak şekilde üç yada dört parçadan oluşan ve birbirini takip ederek küçülen ebatlarda monte edilen modeller şık ve tarz ürünler arasında yer alıyor.

Dekoratif Ayna Modelleri

Yemek odaları için dizayn edilen modeller arasında baklava dilimleri ve ya düz şerit olarak parçalı modeller gözdeler arasında. Dört ya da beş parçadan oluşan bu modeller duvara monte ile kullanıma uygun. Yemek odalarında genellikle konsolun arkasındaki duvara monte edilen aynalar ortamı daha ferah gösteriyor. Renk olarak simli platin tercih edilen modeller yemek odalarının şıklığına şıklık katmak için açık renk kullanılarak dizayn ediliyor.

Oturma odaları için üçlü koltuk arkasındaki duvara monte edilen dikdörtgen genişliğine sahip oval aynalar trendler arasında. Dağınık halkalar ile monte edilen, minik kare cam parçalarının birleşmesi ile genişletilen, büyüklü küçüklü ayna parçalarının dağınık şekilde monte edilmesiyle dekore edilen birçok çeşit mevcut. Bunlar arasında kararsız kalmamak mümkün değil. Hem şık hem tarz ayna modelleri kullanım alanına kattığı derinlik ile ortamı daha büyük gösteriyor.

Misafir odası olarak adlandırılan salonlar için mobilyasına uygun olmak koşulu ile genel olarak çerçeveli aynalar tercih ediliyor. Özellikle altın varak süslemeli aynalar salonların ağırlığını ve şıklığını tamamlıyor. Salonlar için genelde ağır mobilyalar, avizeler, özel halılar tercih edilmesinden dolayı ayna modelleri de bunlara uyum sağlayacak şekilde tasarlanmış. Altın varak çerçeve kullanılmasının en büyük sebeplerinden biride budur.

Ev, iş yeri, oteller, apartman girişleri, koridorlar gibi birçok alanda rahatlıkla kullanılan ve ortama hem şıklık hem derinlik kazandıran aynalar ile dekorasyon zevkinizi yansıtmanız oldukça kolay.

Sizler için derlediğimiz dekoratif ayna modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.