Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu Oturma Odası , Salon

Dekoratif Ayna Modelleri Ve Fiyatları

Written by Secret

ODANIZIN ŞIKLIĞINI KENDİNİZ BELİRLEYİN

Aynalar farklı ebatlarıyla, çekiciliğiyle ve zarafetleriyle evinizin her alanında her köşesinde göz doldurur. Aynalar asıldığı odanın veya mekanın darlığını genişletir ve alanı olduğundan daha geniş gösterir. Bunu göze alarak eğer odanız dar ve ışığı çok görmüyor ise büyük aynalar tercih etmelisiniz. Bunun aksine odanız geniş, büyük ve ışığı tam alıyor ise orta boy veya küçük aynalarda işinize yarayabilir ve odanızı zarif gösterebilir. Küçük aynalar dekoratif yönden büyük odalara daha şık bir görüntü sağlar. Sizde evinizdeki aynaların şık, ışıltılı, göz alıcı ve doğru yerlerde kullanılması için fikir arıyorsanız bu yazımız size birçok fikir sunacak, yardımda bulunacaktır. Odanızdaki çerçeveleri bir kaç dekoratif ürün ile birbirine bağdaştırırsanız çerçeveler boş durmaz ve şıklığı artar.

Dekoratif Ayna Modelleri Ve Fiyatları

Aynanın Çerçevesi Nasıl Olmalıdır?

Aynanızın çerçevesi her zaman odadaki renkler ile uyumlu olmak zorunda değildir. Tonlamalarınızda ağaç gövdesi rengi veya meşe tonunda bir renk kullandıysanız, salona bir kaç bu renk tonlarında eşya koymaya özen göstermelisiniz. Gümüş rengi bir çerçeve seçtiyseniz, duvar saati aksesuarı veya yere koyulan dekoratif bir ürününüz gümüş rengi olmalıdır.

Derinlik Katan Aynalar Nasıl Olmalıdır?

Yer aldığı alana, mekana, odaya derinlik katan bu aynalar dar alanların darlığını örtbas ederek daha geniş görünmelerini sağlıyor. Özellikle bu aynalar banyolarda tercih edilmektedir. Banyo zemini ile çerçevenin farklı tonlarda rengi hoş, göz alıcı, çekici bir tasarımla görsel açıklık yaratıyor. Eskitme eşyaları, tarihi dekoratif ürün kullandıysanız aynadan yana da eskitme tarzı aynalar kullanmalısınız. Evinizin sadece banyosunda değil, yatak odalarında ve oturma odasında derinlik katan aynaları kullanabilir ve odanızın daha geniş daha derin olmasını sağlayabilirsiniz.

Dekoratif Aynalar Nerelerde Olmalıdır ?

Dekoratif aynaların boyutları ve ölçüleri odalara göre uyarlanmalıdır. Odanız büyük ise orta boy ve küçük şık aynaları tercih etmelisiniz. Dış kapının yanına orta boy bir ayna tercih etmelisiniz abartıya kaçmadan şıklığını sağlayabilmeniz bu kısımda önemlidir. Ağaç gövdesi tonları koyu kahverengi veya açık kahverengi kullanılması bu alanda daha hoş görünüm sağlamaktadır. Salonda kullanacağınız ayna odanın darlığına genişliğine göre olmalı ve çerçevesi şık olmalıdır. Geniş dikdörtgen bir masanın üstüne şık dikdörtgen bir ayna tercih edilmelidir. Dekorasyon olarak evinizin eşyalarında seçtiğiniz renkler ayna şıklığınızda yardım alacağınız noktalar olmalıdır. Ayna seçerken, kullanacağınız odadaki eşyaların rengine dikkat ediniz. Banyoda kullanacağınız aynanın boyutu, derinlik katmak isterseniz büyük olmalı ve koyu tonlarında bir ayna tercih edilmelidir.

Sizler için derlediğimiz dekoratif aynalar galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.