Ev Aksesuarları

Dekoratif Aynalarla Tarzınızı Yansıtın

Written by Secret

Dekorasyonun vazgeçilmez aksesuarlarının başında aynalar gelmektedir. Hem işlevsel oluşları hem de zengin bir görselliğin yaratılmasındaki etkileri ve mekana kattığı estetik değer bakımından aynalar en çok tercih edilen dekoratif obje olarak tanımlanabilir. Daha çok salonda ve antrelerde şık duran, ışığı yansıtması nedeniyle mekanın daha aydınlık ve daha geniş olarak algılanmasını sağlayan aynalar aynı zamanda giyinme odalarında, yatak odalarında, banyo da rahatlıkla kullanılmakta ve bu mekanlara göre de farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaktadır.

Dekorasyonunuza tarz katacak olan dekoratif aynalar hem farklı modelleri hem çerçeveleri hem de parçalı ya da bir bütün olarak tasarlanmış örnekleri ile yaşam alanlarını güzelleştirmekteler. Dekoratif aksesuar olarak seçilebilecek en etkili ürün olarak niteleyebileceğimiz aynalar, kullanılacak alanın büyüklüğüne, yapısına, dokusuna ve konsepte göre seçilebilir özellikle duvarlarda muhteşem bir görselliğe imza atabilir. Örneğin geniş bir duvarda tek parça ve büyük bir ayna kullanılabilir. Hatta böyle bir duvar için büyüklü küçüklü aynalardan oluşan bir kolaj da uygulanabilir. Antrelerde ise bir dresuarla bütünlük sağlayacak tek bir ayna hatta dresuarın tarzına göre seçilmiş klasik ya da modern bir ayna ile şıklık yakalanabilir. Çok parçalı aynaları özellikle bir oturma grubunun üçlü ya da ikili koltuğunun arkasındaki duvara ve ya bir koridor boyunca yerleştirebilir ve hoş bir hava yaratabilirsiniz. Çok parçalı aynalarda aynaları ayrı ayrı duvara serpiştirmek yerine bir grup halinde bir uyum içerisinde belli bir bölgede kullanmak gerekir. Ama sade bir dekorasyona sahipseniz de büyük bir ayna ile muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz.

Galerimizde sizlere fikir oluşturması için birbirinden güzel dekoratif duvar aynası görselleri yer almakta. Galerimizi tıklayarak sizin için seçmiş istediğimiz en güzel ayna modellerini inceleyebilir ve bilgi edinebilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Evinizin Uğuru Dekoratif Baykuş Bibloları başlıklı makalemizde baykuş figürü, baykuş temalı dekoratif obje ve dekoratif baykuş aksesuarlar hakkında bilgiler verilmektedir.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir. Web sitemiz dekorasyon fikirleri, ev dekorasyon ve mobilya dekorasyon konularında içerik üretmektedir.

Yükleniyor..