Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu

Dekoratif Çerçeveler Nasıl Yapılır

Written by Secret

Dekorasyon konusunda kendinize güveniyorsanız, yaratıcıyım ve elim maharetlidir diyorsanız işte size şık bir evin vazgeçilmez aksesuarı olan çerçeve yapımında altın değerinde tavsiyeler!

Ağaç Dalları

Özellikle sonbaharda ağaçlarda kurumuş dal ve yaprakları görürsünüz. Bu dalların çerçevede ne kadar şık duracağını tahmin bile edemezsiniz. İnce ağaç dallarımızı doğru ebatlarda bölüyoruz ve eski çerçevemize ahşap yapıştırıcı yardımıyla sabitliyoruz. Dört köşesine de yapıştırdığınız dallardan sonra çerçevenize bakınca kendinizle gurur duyacaksınız.

Plastik Kaşıklar

Piknik tarzı olarak marketlerde satılan plastik kaşıkları herkes biliyordur. Bu kaşıkların evimizin vazgeçilmezi olacaklarını kim bilebilirdi ki? Kaşıkların saplarını kırdıktan sonra, elimizde kalan çanaklı bölümleri bir gazete kağıdı üzerine sırayla diziyoruz ve sprey boyayla boyuyoruz. Kuruduktan sonra dıştan içe doğru çerçevemize yapıştırmaya başlıyoruz. Dikkat etmemiz gereken nokta şu: kaşıkların iç tarafı öne gelecek şekilde yapıştırıyoruz. İşte size yepyeni çerçeveniz!

Dekoratif Çerçeveler Nasıl Yapılır

 

Bozuk CD’ler

Artık çalışmayan ya da bozuk CD’leriniz mi var? İşte bu CD’leri değerlendirmek için yepyeni bir fırsat! Bozuk CD’mizi kesiyoruz ya da kırıyoruz. Küçük küçük şekiller yaratıyoruz. ( Dikkat edin, kırık bir CD de en az cam kadar kesici olabilir. ) Tutkal yardımıyla küçük CD parçalarımızı çerçevemize yapıştırıyoruz. Dilerseniz önce çerçevenizi boyayıp sonra da yapıştırabilirsiniz. Yeni parıltılı çerçevenize ‘Merhaba’ deyin!

Kağıt Havlu Ruloları

Kağıt havlu rulolarını ya da tuvalet kağıdı rulolarını genelde çöpe atarız. Eskiden bunlardan kalemlik tarzı eşyalar yapılırdı. Şimdi ise bu ruloları küçük halkalar haline gelecek şekilde kesiyoruz. Kestiğimiz parçaları oval hale getiriyoruz. ( Kenarlarından azıcık bastırmanız yeterli olacaktır. ) İster sprey boya ile ister fırça ile her yerlerini boyuyoruz. Küçük renkli halkalarımızı çerçevenin üstüne yapıştırıyoruz. Yeni çerçeveniz kullanıma hazır!

Küçük Taşlar

Küçük ve keskin köşesi olmayan taşlarımızı topluyoruz. İsterseniz boyayarak isterseniz de boyamadan kullanabilirsiniz. Küçük taşlarınızı çerçevenize sıralı bir şekilde yapıştırın, yeni çerçeveniz hazır!

Deniz Kabukları

İster küçük sepetlerde set halinde satılanlarla, isterseniz de kendi topladığınız deniz kabuklarınızı çerçevenize yapıştırarak siz de yeni bir çerçeve yaratabilirsiniz.

İsterseniz çerçevenizin kenarına kalın ipleri bir sarmal oluşturacak şekilde yapıştırabilirsiniz. İsterseniz de iplerinizi çerçevenizin arka tarafından boydan boya gerip daha küçük boyutlu fotoğraflarınızı minik mandallarla asabileceğiniz bir anı köşesi yapabilirsiniz. Eğer elinizdeki çerçevenin boyutu büyükse bu yolla kendinize bir pano da yapabilirsiniz. Tabii pano yapmak için iplerinizi hem yukarıdan aşağıya hem de sağdan sola doğru gerip küçük dikdörtgenler oluşturmanız yararınıza olacaktır.

Sizler için derlediğimiz dekoratif çerçeveler galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.