Çocuk Odası Yatak Odası

Dekoratif Cibinlik Modelleri

Written by Secret

Dekoratif cibinlikler nelerdir?

Eskiden cibinlik sivrisineklerden, sineklerden ve benzeri böceklerden korunmak için yatağın üzerine tül örtmek olarak bilinirken artık şimdilerde dekorasyon amacıyla tercih edilir olmuştur.

 

Dekoratif Cibinlik Modelleri

 

Dekoratif cibinlik nerelerde kullanılır ve modelleri nelerdir?

Özellikle kız çocukları için prenses yatağı gibi kullanılan cibinliği evinde yapmak dekoratif olarak herkes için çok kolaydır. Herhangi bir tülü basitçe süsleyerek ya da cibinlik için oluşturduğunuz tüle ışıklı kabloları takarak ışıklandırabilirsiniz. Yatak odalarında eski perdeleri kullanarak kendi cibinliğinizi yapabilirsiniz. Yatak odasında cibinlik kullanılmak istenildiğinde cibinlikli karyola alınabilir ya da tavana uygun askı sistemi takılarak cibinlik elde edilebilir. Cibinlikte diğer eşyalar gibi kirlenebilir ama çıkartılıp yıkanması çok kolay olacaktır. İlerde sıkıldığınız zaman çıkartmakta aynı şekilde kolaydır. Bebek odaları ve karyolalar içinde cibinlik kullanımı dekoratif olarak tercih edilmektedir. Sadece zevkinizi kullanılacak tül ile şekillendirmek yeterlidir.

Cibinlikler görünüm itibariyle eski dönemleri sarayları çağrıştırdığı için klasik bir tarza sahiptir ve bu nedenle daima romantik bir görünüm elde edilmektedir. Odanın şekline ya da içerisinde bulunan eşyalara göre en uygun cibinlik seçilmesi hem odanın dağınık görünmesinin önüne geçer hemde odağı tavana çektiği için de yatak odasını tavanının daha yüksek hissedilmesini sağlar. Teknoloji geliştikçe cibinlikleri de etkisine almış daha modern cibinlikler yapılmıştır. Led ışıklı aydınlatma sistemli cibinlikler bu modern cibinliklere örnektir. Ne kadar eski zamanları yansıtan bir aksesuar olsa da seçilen kumaş, renk ve desenlerle daha modern ve evinize uygun bir aksesuara sahip olursunuz. Eğer oda da daha koyu renkler seçtiyseniz cibinlik kumaşı daha açık renkli olmalıdır ki böylece daha ferah bir görünüme sahip olursunuz.

Oda da bulunan diğer renklere uyumlu olmalıdır böylece odanın çok dikkat dağıtan bir görünüme sahip olmasının önüne geçilmiş olunur. Farklı şekilde bulunan cibinliklerden size en uygununu seçerek odanızın atmosferini değiştirmiş olursunuz. Oda da nasıl bir görünüm elde etmek isterseniz cibinliği de o şekilde dekore edebilirsiniz. Eğer zengin bir görünüm ele etmek isterseniz buna uygun şık bir kumaşla bu görünüme yardımcı olacaktır. Daha cıvıl cıvıl bir görünüm isterseniz bol çiçekli rengarenk kumaşlar kullanabilirsiniz. Cibinliğe takılan objeler daha modern bir görüntü de sağlayacaktır.

Örneğin ışık gören ortamda uyuyamayan biri için koyu renk kumaşlı bir cibinlik ideal olacaktır bu hem dekoratif olarak odaya farklı bir hava katarken hemde daha rahat bir uyku için ideal olacaktır.

Sizler için derlediğimiz dekoratif cibinlik modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.
busysosoispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispyflexispy