Ev Tekstili Genel Oturma Odası , Salon

Dekoratif Halı Modelleri Ve Fiyatları

Written by Secret

Evlerimizin büyük bir parçası haline gelen halıların günümüzde pek çok rengi, deseni, motifi ve işlemesi vardır. Halılar dekorasyon işinin büyük bir parçasıdır. Çocuklar için, oturma odası, yatak odası, mutfak ve koridorlar için ayrı ve farklı desenlerde, renklerde, işlemelerde halılar bulabilirsiniz. Halı seçiminde en önemli husus renk ve kalitedir. Satın alacağınız halı kullanışlı ve şık olacağı kadar eskimeyen ve odayla uygun olmalıdır. Bunun için ilk dikkat etmeniz gereken şey halının dokumasıdır. El dokuması ya da makine dokuması olabilir. İlerleyen teknoloji sayesinde halılar son derece kaliteli ve sık dokunmaktadır. El dokumacılığı ile yapılan halı daha şık ve zarif dursa da fiyat olarak biraz maliyetlidir. Satın alacağınız halının rengi odanızın boyası ve eşyalarınızın rengiyle uyumlu olmalıdır.

Ev eşyalarınız ve koltuk takımlarınız koyu renkli ise açık tonlarda ki halıları tercih etmeniz daha doğru olur. Eviniz için aldığınız halı odanızla ahenk içinde olmalı ve odayı kapatmamalıdır. Dikkat çekici ve fazla abartılı, işlemeli olmamalı ama bunların yanında da şık olmalıdır. İnce ayrıntısı olmayan, göz yormayan halı tercih etmeniz odanıza salaş ve ferah bir hava katacaktır. Halı modelleri arasında en çok tutulan püsküllü ve figürlü modellerdir. Bunların dışında seçim yapabileceğiniz modeller arasında geometrik şekilli, soyut, patchwork, eskitme tekniği kullanılan, etnik ve geleneksel halılar da mevcuttur. Hoşunuza giden ve evinizle uyumlu olan renklerde bu modellerden seçim yapabilir ve satın alabilirsiniz. Halı seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli hususlardan bir tanesi de halının antibakteriyel özellikte olmasıdır. Eğer çocuğunuzun odası için halı satın almaya karar verdiyseniz bu hususu göz önünde bulundurmalısınız. Satın alacağınız bir diğer özelliği ise kaymaz ve leke tutmaz özellikte olmasıdır.

Dekoratif Halı Modelleri Ve Fiyatları

HALI RENKLERİ VE FİYATLARI

Renkli ve farklı figürlerde, farklı desenlerde bulabileceğiniz halı fiyatları boyutuna ve kalitesine göre değişmektedir. Kaliteli ve model olarak şık bir halı arıyor iseniz fiyatı 100 TL ile 3000 TL arasında değişiklik göstermektir. Fiyatı değiştiren ve farklı kılan bir diğer özellik ise halının antibakteriyel olması ve el ile dokunmasıdır. Kullanılan ip kalitesi, halının yapım aşamasında kullanılan boya, ip, dokuma sıklığı ve işlenilen motifin ince ayrıntılı ya da zahmetli olması da satın alacağınız halının fiyatını değiştirmektedir. Banyo ve koridorlar için satın alacağınız halılar diğer halılar göre daha düşük maliyetlidir. Halının fiyatını belirleyen halının motifi, deseni, kalitesi, özelliği, büyüklüğü ve ağırlığıdır. Size uygun olan halıyı halı mağazalarından bulabilir ve satın alabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz dekoratif halılar galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.