Ev Dekorasyonu Genel Oturma Odası , Salon

Dekoratif Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı

Written by Secret

Evlerde ve iş yerlerinde, kısacası tüm yaşam alanlarında dekorasyonun önemi tartışılmazdır. Şıklık, rahatlık, eşyaların kullanım kolaylığı, kullanım süresi, kişinin zevki, doğru tasarım ve elbette uygun fiyat. Dekorasyon yapılacak alanla ilgili doğru seçimler yaparken dikkat edilmesi gereken unsurlar, işte bu şekilde uzun bir liste oluşturur. Hatta bu listeyi daha da uzatmak mümkündür.

Mobilya Seçimi

Bir mekanda yapılacak olan değişim ya da sıfırdan gerçekleştirilecek bir dekorasyon için genellikle ilk halkayı mobilyalar oluşturur. Mobilyalar, mekanın en büyük parçaları olup atmosferi büyük ölçüde değiştirirler. Elbette dekoratif mobilyalar seçerken göz önünde bulundurulması gereken birçok etken vardır.

Dekoratif Mobilya Seçimi Nasıl Olmalı

Doğru Renk

Seçilecek mobilyaların, kullanılacağı mekanın duvarlarını boyayan renklerle ve orada bulunan diğer eşyaların renkleriyle de uyum içinde olması gerekir. Perdeler, aksesuarlar ve tablolarla bir bütün oluşturacak şekilde seçim yapılmalıdır. Aksi takdirde emanet bir eşya gibi yabancı kalırlar ve hoş bir görüntü oluşturmak güçleşir. Ayrıca renklerin temizliğini sağlamak da birbirinden farklıdır. Örneğin beyaz renk seçimi yapmak fazlasıyla titiz bir kullanım gerektirdiğinden, bu koşulları düşünmekte fayda vardır.

Doğru Malzeme

Mobilya seçiminde herkesin öncelediği detay farklıdır. Başta rahatlık ve şıklık birbiriyle yarışır vaziyettedir. Ancak genel eğilim bu iki kıstası bir arada barındıran başarılı seçimler yapma yönündedir. Mobilyaların kumaş türü ve imal edildiği malzeme, rahatlık ve şıklığı büyük ölçüde etkiler. Bu aşamada araştırıldığında görüleceği üzere, malzeme ve kumaş skalası oldukça geniştir. Leke tutmayan kumaşlar, ceviz ya da meşe ağacından üretilen türlü türlü mobilyalar. Bu nedenle kişi, enine boyuna ne istediğine karar vermeli, yenilikleri yakından takip etmeli ve buna göre hareket etmelidir. Bu etkenler klasik ya da spor tarzda yapılacak dekorasyon sırasında büyük farklılıklar oluşturabilir ve tasarımın tarzına yön verir. Aynı zamanda bütün bunlar, mobilyaların kullanım süresini de belirlemektedir. Mobilyanızın ömrünün uzun olmasını istiyorsanız, kaliteden ödün vermeden doğru seçimler yapmanız yararınıza olacaktır.

Eve Gelince Şaşırmayın

Mobilya seçmek için gittiğiniz mağazada hem tarzınızı yansıtan ve zevkinize uygun, hem de şık ve konforlu eşyalar için arayışa girersiniz. Burada zevkinize güvenebilirsiniz, ancak yalnızca bu yeterli olmayacaktır. Mağazaya gittiğinizde, dekorasyon yapacağınız mekanın ölçülerine sahip olmanız son derece önemlidir. Çünkü mağazalardaki büyüklüğün, düzenin, hatta ışıklandırmanın farklılığı dahi mobilyaların duruşunu değiştirebilir. Görüp beğendiğiniz bir mobilya evinizde ya da iş yerinizde aynı güzellikte durmayabilir. Bu nedenle tüm genel ve teknik özellikleri gözden geçirmelisiniz.

Kullanışlı Mobilyalar

Dar alanlarda yaşamanın zorluğu ortada. Eğer böyle bir mekan için dekoratif mobilyalar arıyorsanız, hem şık duran hem de son derece fonksiyonel mobilyalar üretilmektedir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınızda, işinizi kolaylaştıracak ve mekanı ferahlatacak ürünlere göz gezdirmeden karar vermeyin. Bu şekilde yaşam alanınızı genişletebilir ve alandan tasarruf edebilirsiniz.

Acele Karar Almayın

Mobilya seçimi yaparken uzmanına danışmak, sizi hedefinize daha rahat ulaştırmaya yardımcı olur. Bu kişi bir mimar olabileceği gibi mağazadaki satış danışmanları da farklı fikirler vererek size yol gösterebilirler.

Dekorasyonun bir bütün olduğu unutulmamalıdır. Birçok farklı faktörü aynı potada eritmek, hayalinizdeki tasarımı ayağınıza getirmenizi sağlar.

Sizler için derlediğimiz dekoratif mobilya seçimi galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.