Ev Dekorasyonu

Dekoratif Mumluklar

Written by Secret

Evler ve çalışma ortamları insanların hayatlarının önemli bir bölümünü geçirdikleri mekanlardandır. Burada geçirilen vaktin verimli olmaması ise en büyük sorunlar arasında yer alır. Evde dinlenme zorluğu yaşamak, keyifli vakitten uzak olmak, iş yerinde konsantrasyon sorunuyla karşılaşmak pek çok kişinin şikayetleri arasında yer alır. Her ne kadar ortamdan şikayet edilse de ufak dokunuşlarla bu ortamları daha huzurlu hale getirmek mümkün olmaktadır. Bu dokunuşlar şıklığı ve daha kaliteli bir yaşamı da beraberinde getirmektedir.

Dekorasyon için atılacak bazı adımlar ile bu isteğe bir adım daha yaklaşmak mümkün olmaktadır. Şık bir dekorasyon yapmanın masraflı olacağı düşüncesi genel kanı olsa da aksesuar kullanımı bu durumu engelleyebiliyor. Mağazalarda yer alan çok sayıda çeşidin yanı sıra el uğraşlarını hobi olarak edinenlerin kendi aksesuarlarını yapmaları da söz konusudur. Uygun aksesuarların kullanımı ile birlikte evler ve ofisler kısa sürede daha yaşanılabilir kılınabilmektedir.

Dekoratif Mumluklar

 

Aksesuar amaçlı mumlar

Mumlara günümüzde neredeyse her evin vazgeçilmezleri arasındadır. Elektrik kesintilerinde kurtarıcı olmalarının yanı sıra dekorasyon amaçlı olarak da sıklıkla kullanılan bu aksesuarlar çoğu zaman dinlendirici de olabilmektedir. Romantik akşam yemeklerinde yalnızca birkaç mum kullanılarak istenilen ortam rahatlıkla yaratılırken, piyasada kullanım çeşitliliği nedeniyle neredeyse yüzlerce model mum satılmakta, bunlar kendilerine daima alıcı bulmaktadır. Kokulu ve renkli mumlar da fazlasıyla ilgi çekmekte, bunlar evdeki kötü kokuları gidermek amacıyla da kullanılmaktadır. Ancak mumların yanıcı olmalarının yarattığı tehlike endişeyi beraberinde getirir. Güvenlik ve güzel bir görüntünün sağlanması için mumluklar alınırken, mum kullanmayı tercih edilen kişiler için devrilme, yangın çıkması ihtimali mumluklar ile azaltılabilmekte, güvenli bir ortam yaratılmaktadır.

Mumluklar ve dekorasyon

Mumlukların mobilyalara uygun seçimi evleri daha hoş bir hale getirirken işletmeler konseptlerini bu aksesuarlarla tamamlıyor. Restoranlar ve kafeler için vazgeçilmez olan bu aksesuarlar her ortama şıklık katmaları nedeniyle müşterilerin de ilgisini çekmekte, samimi bir ortam yaratmaktadır.

Mumlukların az yer kaplaması, firmaların çok sayıda seçenek sunması ve uygun fiyatlarla alınabiliyor olması dekoratif amaçlı kullanımları artırmaktadır. Yalnızca birkaç beyaz mumluk kullanarak banyolar spa merkezi haline getirilebilirken yatak odaları dinlendirici bir mabet olabilmektedir. Böylelikle eve girildiğinde günün yorgunluğu içinde boğulanlar huzurlu bir ortama kavuşmaktadır. Yorucu ortamlardan kaçarak evlerine gelen kişiler dekorasyonun verdiği avantajla yüksek ödemeler yapmadan bu sorunu çözebilmektedir. İnsanlara psikolojik destek veren bazı özel merkezler de bu etkileri nedeniyle dekoratif mumları ve mumlukları kullanmakta, stresten uzaklaşmaktadırlar. Mumun konsantrasyonu kolaylaştırıcı özelliği nedeniyle ofislerde kullanılması da mümkün olmaktadır.

Çeşitli malzemelerden mumluk seçeneklerinin sunulması sayesinde dekorasyon tercihleri farklı olanlar da kendilerine uygun ürünleri rahatlıkla bulabilmektedir. Ahşap, cam ya da metal malzemelerden yapılan mumluklar ile birlikte mobilyalara uygun aksesuar kullanımı kolaylaşırken boş teneke kutuları, cam şişeler gibi atık malzemelerde evlerde küçük süslemelerle bu amaçla değerlendirilebilmektedir.

Sizler için derlediğimiz dekoratif mumluk modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.