Ev Dekorasyonu

Dekoratif Portmanto Modelleri

Written by Secret

Bu yazımızda sizlere evinize ilk girdiğinizde gözünüze çarpan bir detaydan bahsedeceğiz, portmanto modelleri. Aslında herzaman geri plana attığımız ama aksine evimize her seferinde farklı bi hava katan portmanto modelleri yazımız ile sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Sevdikleriniz ve misafirleriniz evinizden içeri adım attığındaki ilk görüntü evinizin kalan kısımları hakkında fikir verir. “Ne kadar modern bir ev”, ” nasıl sıcak bir yuva” gibi ifadeler evin giriş bölümünde başlar. Bunun için büyük oranda size yardımcı olacak genellikle evin giriş bölümünde yer alan ve ayakkabı, mont gibi günlük kıyafetlerin yanı sıra şemsiye gibi diğer eşyaların depolanmasında kullanılan portmantonun başlıca özelliği etrafta durmasını istemediğiniz, gözünüzü yoran eşyalarınız için alan yaratmaktır. Antrede işlevsel anlamda en çok ihtiyaç duyulan mobilya olduğu için kullanılması önerilir. Fakat birçok ev portmanto için fazladan alana sahip değildir. Peki, sahip olunan alana uygun dekorasyon modelleri oluşturmak mümkün müdür? Eğer doğru dizayn edilirse her evde portmanto için uygun alan yaratmak mümkün olabiliyor.

Dekoratif Portmanto Modelleri

Alana ve İhtiyaca Uygun Dekoratif Portmanto Modelleri

Evinize girildiğinde ilk göze çarpan, sizi ve misafirlerinizi karşılayan portmantonuzu raflar, kutular, kancalar ve eşyalarınızın toplu durmasını sağlayacak her şey ile dizayn edebilirsiniz. Bu aynı zamanda size hem vakit kazandırır hem de kolaylık sağlar.

Evinizin giriş bölümü küçükse, daha kullanışlı ve şık olması açısından duvara monte edebileceğiniz bir model çok daha doğru bir seçim olabilir. Dilerseniz sadece askılık ve raftan oluşan portmantonuzun arkasını duvar kağıdı ile dekore ederek güzel görünmesini sağlayabilirsiniz. Dar ve küçük bir girişe sahip olan evlerde dışarı doğru açılan, kapaklı modeller yerine sürgülü kapaklı modelleri tercih etmek alandan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır. Ufak askılıklar, üstten açılan ayakkabılıklar, eğer kiriş mevcut ise ince gömme dolaplar tercih edilmelidir. Ayrıca aynalı bir portmanto tercih etmeniz girişinizi daha geniş, ferah, ve aydınlık gösterebilir. Dar alanda zemini de çok meşgul etmeyecek modeller daha uygun bir seçim olacaktır.

Geniş bir antreye sahipseniz daha kapsamlı, büyük ve kapaklı mobilyalara, sandıklı puflara, birçok parçanın bir arada bulunduğu portmanto modellerine yer verebilirsiniz. Geniş bir antreye portmanto alırken çok çekmecesi olan ve askılık bölmesi fazla olanlar tercih edilebilir. Yeterli büyüklüğü olan antreye sahip bir evin, evdeki diğer mobilyalar ile uyumlu bir portmanto seçmek evinizin girişini çok daha şık bir havaya büründürebilir. Bu bol çekmeceli ve askılığı olan portmanto belki de en çok çocuklar için gerekli olabilir. Çocukların özellikle oyun sonrası veya okuldan geldikten sonra ceketlerini ve çantalarını etrafa bırakmaları yerine onlar için evin girişinde farklı bölmeleri olan portmanto anneler için büyük kolaylık sağlar. Üstelik bu bölmelerden çocuğunuzun ayakkabıları, montu ve oyun eşyaları için olanları ayrı ayrı tasarlayabilirsiniz.

Sizler için derlediğimiz dekoratif portmanto modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.