Ev Aksesuarları Ev Dekorasyonu

Dekoratif Sandık Modelleri

Written by Secret

Ev dekorasyonu zevkli, eğlenceli ve bir o kadar da meşakkatli bir iştir. Ciddi biçimde zaman, emek ve para harcamanız gerekir. Fakat işin sonunda hepsine değdiğini ve emeklerinizin karşılığını aldığınızı görürsünüz. Her işte olduğu gibi ev dekorasyonunda da bilinmesi gereken bazı incelikler var. Bu incelikler sırasıyla duvar, kapı ve pencere boyalarını yaptırmak, sonra bunlara uygun mobilyaları seçmek, daha sonra halıları ve perdeleri belirlemek ve en son olarak tüm odanın uyumunu tamamlayan dekoratif aksesuarlar ile dekorasyonunuzu tamamlamak şeklinde gelişir. İşin en son kısmı olan dekoratif aksesuarlar ile dekorasyonu tamamlama kısmı, uyumu ve bütünlüğü tamamlaması açısından oldukça önemlidir. Evinizi dekore ederken, tercih ettiğiniz tarza bağlı olarak kullanabileceğiniz onlarca hatta yüzlerce farklı çeşit ve modelde dekoratif aksesuar mevcuttur. Biz bu yazımızda evlerini dekore ederken klasik bir tarzı belirleyenler için, ev dekorasyonunda sandık kullanımını ve çeşitli sandık modellerini inceledik.

Dekoratif Sandık Modelleri

Ev dekorasyonunda sandık kullanımı

Eğer siz de evinizin bir köşesinde sandık kullanmak istiyorsanız bilmeniz gereken bazı detaylar var. Öncelikle evinizde sandık kullanabilmeniz için spor tarzı mobilya kullanımından uzak durmanız gerekir. Çünkü sandık yapısı ve kullanım amacı itibarı ile tamamen klasik bi ambiansa sahiptir. Aslında dekorasyon demek bir nevi uyum demektir. Birbirinden bağımsız ve birbiri ile uyum içerisinde olmayan parçaların bir arada bulunduğu bir ortamda dekorasyondan bahsetmek bir hayli güç olur. Sandıkların hepsi tabiki aynı tip değil içlerinde biraz daha spor olan modeller de var fakat onların bile tamamen spor tarzda döşenmiş bir eve kombine olması çok zor. Sandıklar genellikle ahşap yapılı olduğu için bulunduğu ortamda da uyum içerisinde olması için ahşap olması gerekir. Daha doğru bir ifade ile sandık en iyi ahşap mobilya ile uyum sağlar.

En şık ve modern dekoratif sandık modelleri

Sandık modellerinde oldukça fazla seçenek mevcut. Sandık modelleri en çok da kullanıldıkları mekana göre değişirler. Örneğin yatak odasında kullanılan sandık modelleri daha küçük ve daha süslü olur. Buna karşılık salonda ya da oturma odasında kullanılan sandık modelleri daha büyük olur. Sandık modelleri siyah ve beyaz gibi farklı renk seçeneklerine sahip olmasına karşın çoğunlukla ahşap rengindedir. Eskiden sade ve tamamen düz sandıklar tercih edilirken şimdilerde daha şatafatlı ve gösterişli sandıklar tercih ediliyor. Sandıklar genellikle ahşap oyma sanatı ile süsleniyor. Ahşap boyama teknikleri kullanılan sandıklar da mevcut fakat bunlar fazla ilgi görmüyor.

Sizler için derlediğimiz dekoratif sandık modelleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.