Ev Aksesuarları

Dekoratif Takı Askısı Nasıl Yapılır

Özel davetler ve gecelerde giysilerin tamamlayıcısı olan takı aksesuarları, kadınlar için adeta bir kurtarıcıdır. Bazen pırlanta bir yüzük, bazen şık bir çift küpe ya da broş, giysimizin daha şık görünmesini sağlar. Peki bizim için bu önemli olan takılarımıza gerekli özeni gösteriyor muyuz? Yoksa onları çekmecemizde bir kutunun içine atıp bırakıyor muyuz?

Bize lazım olan tek şey, pratik bir takı askısı. Fonksiyonel takı askısı için gereken malzemeler sağlam ve kaliteli bir çift eldiven ve biraz alçı. Eldivenimizi bir yere sabitleyerek hazırlayacağımız alçıyı içine boşaltıyoruz. Alçımız donduktan sonra eldiveni dikkatlice çıkarıyoruz. El formundaki takı askısının ana hatları oluşmuş durumda. Şimdi takı askımızı dilediğimiz bir renge boyayabilir, sonrasında vernikleyerek kullanabiliriz. Alçıdan olması, takı askısını biraz dikkatli kullanmamızı gerektiriyor tabi ki. Kolayca kırılmayacak bir yerde, özellikle çocuklarımızın uzanabileceği yerlerden uzakta olmasına özen gösterirsek, takılarımızı uzun süre koruyabileceğimiz bir takı askısına sahip olmuş oluruz.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.