Ev Dekorasyonu

Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri 2018

Written by Secret

Duvar rafları, evlerde dekorasyon için, çeşitli şekillerde kullanılabilir. Kitaplar, vazolar, oyuncaklar, çerçeveler ya da çeşitli biblolar konularak, çok amaçlı olarak değerlendirilebilirler. Bu kullanımların hepsi çeşitli görüntüler oluşturur. Ayrıca raflar duvara monte edildiği için küçük odalarda özellikle tercih edilir ve yer tasarrufu sağlar.

Duvar Rafları İçin Farklı Konumlar

İki tarafı da cam olan bir duvara raf monte edilecekse iki tane ahşap raf, şerit şeklinde biri altta diğeri üstte olacak şekilde monte edilebilir.

Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri 2018

Rafı, bir bisikletin oturak kısmının üzerine monte etmek, modern ve fonksiyonel bir görüntü oluşturur. Bu sayede, hem bisiklet hem raf ayrı ayrı yer kaplamamış olur.

Evlerin Farklı Kısımlarında Raf Kullanımı

Mutfak masalarının üzerine monte edilen ahşap raflar, masa da ahşap ise uyumlu bir görüntü yaratır. Ayrıca malzemeler istenildiği gibi raflara yerleştirilebileceği için, mutfakta oldukça kullanılışlı olacaktır. Mutfak rafları dolduğunda, bir ip yardımıyla tencere ve tava raflardan sarkıtılabilir. Mutfak raflarında, kavanozların sergilenmesi kullanım açısından pratiktir ve tercih edilir. Mutfakta dolaplar yerine uzun raflar kullanmak, malzemeleri yerleştirmek ve aranan malzemelerin daha kolay bulunması açısından daha pratik bir uygulamadır. Mutfaklarda dolap yerine, bölmeleri olan ama dolap gibi kapağı olmayan rarflar kullanılabilir.

Duvar Rafı Dekorasyon Fikirleri 2018

Çok sayıda delikten oluşan duvarlara yerleştirilen raflar, sökülüp takılma özelliğine sahip olduğu için istenildiğinde yeri değişebilir. Bu modeller, oturma odalarında kullanılabilir. Monte edilen geniş raflar oturmak için bank olarak da kullanılabilir. Çocuk odalarında da komodin yerine raf kullanılması, komodinle aynı ihtiyacı karşılar. Oturma odaları ve yatak odalarında duvara gömülü raflar, çerçeve görüntüsü oluşturur ve değişik bir görünüm elde etmek için tercih edilir. Raflar duvara geniş ve derinliği olacak şekilde monte edilirse, saksılık olarak da kullanılabilir. Böylece, bitkiler de ekstra yer kaplamaz. .

Banyolarda dalgalı ve betondan raflar da kullanılır. Raflara masa lambası eklemek ilgi çekici bir görüntü oluşturur. Banyolarda üstü geniş olan askılıklar tercih edlirek, askılığın bu kısmı da raf olarak kullanılabilir. Alt alta monte edilmiş rafların arasındaki boşluklara çizimler yapılabilir.

Alan sınırlı olduğunda köşe rafları veya gömülü raflar uygulanabilir bir seçenektir.

Duvar Raflarını Tasarlarken Kullanılabilecek Malzemeler

Evde kullanılmayan, fazla malzemelerle de yaratıcı ve düşük maliyetli raflar yapılabilir. Evde geniş ve kullanılmayan doğalgaz boruları varsa değişik bir şekilde boyanıp üzerine eşyalar yerleştirilebilir ve raf olarak kullanılabilir. Ahşap meyve kasaları da duvara sabilendiğinnde kullanışlı ahşap raflara dönüşür. Kullanılmayan kaykaylar da duvara sabitlendiğinde, üsy yüzeyine rahatlıkla eşyalar yerleştirilebilir.

 

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.