Trend Stil

Eklektik Stil Ev Dekorasyonu

Written by Secret

Değerli Secrethome.net takipçileri. Bu yazımızda sizlere en beğenilen dekorasyon tarzlarından biri olan ve çoğu kişinin aslında evinde uyguladığı ancak adını koyamadığı bir dekorasyon uygulaması olan Eklektik Stil Dekorasyondan bahsetmek istiyoruz. Bu tarzın özelliği eskiyle yeniyi, sade ile gösterişliyi, modern ile klasiği, hareketli canlı ile durağan olanı bir araya getirmektir. Eklektik Tarz Dekorasyonda bir zaman, bir moda, bir akım sınırlaması bulunmamaktadır. Siz sadece en sevdiğiniz parçaları bir araya getirerek bir dekorasyon yaratabilirsiniz. Çok sevdiğiniz eski bir konsolla, modern bir masayı, modern bir berjer ile lüks bir ayak pufunu, klasik bir sehpa ile led aydınlatmalı, ayarlanabilir spor bir abajuru yan yan getirebilirsiniz.

Eklektik Stil Dekorasyon Uygulamalarında dikkat edilmesi gereken arka planlarda sadelikten yana olunmasıdır. Mesela zeminlerde ve duvarlarda açık renk ve düz desenleri tercih etmeniz sizin mobilya ve aksesuar seçimlerinizde daha rahat hareket etme ve uyumu yakalama fırsatını yakalamanıza fayda sağlayacaktır. Arka planı sade renklerle hazırladıktan sonra sınırsız ve özgürce istediğiniz renkleri ve desenleri kullanabilirsiniz. Bunu yaparken de mutlaka bilinçli seçimlerde bulunmalı ve kombine dikkat edilmelidir.

Eklektik Stilde amaç modern ile geleneksel olanı bir araya getirerek uyumlu bir zıtlık yakalamaktır. Her ne kadar kullanılan malzemeler farklı dönem, farklı tarz ve farklı modaya ait olsalar da temelde, renk, doku, hat, şekil gibi ortak bir tema birliği içerisinde olmalıdırlar. Aslında ilk bakışta gelişi güzel bir uygulama gibi görünse de Eklektik Tarz aslında bilinçli bir harekete, bütünlüğe, uyuma ve doğru seçimlere dayanmaktadır. Dekorasyonda orantıya ve hikayeye dikkat edilmeli, dağınıklığa izin verilmemelidir. Eklektik Stil Dekorasyon renkleri ise daha çok siyah, beyaz, fildişi, krem, kahve ve gri olarak sıralanabilir. Eğer aklınızda hala bir fikir bir görüntü oluşmamışsa sizlere yardımcı olacağına inandığımız ve özenle seçtiğimiz Eklektik Dekorasyon Modelleri için galerimizi tıklayabilir ve görselleri yakından inceleyebilirsiniz.

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.