Ev Dekorasyonu Yatak Odası

En Güzel Yatak Odası Takımları

Written by Secret

İnsanın güne iyi başlaması, gününü enerjik bir şekilde geçirmesi için öncelikle güzel bir uyku uyuması şarttır. İş hayatımız olsun evdeki işler olsun ya da çevremizdeki insanlara kaliteli zaman ayırabilmek için dinç olmamız gerekmektedir. Güzel bir uyku içinde uyunan yatak ve odası göze hitap etmeli, huzur sağlamalıdır. Bunun için sizlere en güzel yatak odası takımlarını içeren bir makale ve galeri hazırladık.

YATAK ODASI TAKIMLARİNDA NELERE DIKKAT EDİLMELİ?

Yatak odası dekorasyonunda en önemli unsur tabiki de yataktır. Hem göze hitap etmesinin yanında hem de kesinlikle konforundan emin olduğumuz yataklar tercih edilmelidir. Sağlıklı bir uyku için öncelikle rahat uyuyabileceğimiz hem terletmeyecek hem de sabah uyandığımız zaman ağrısız bir şekilde uyanmamızı sağlayacak sertlikte yatak tercih etmeliyiz. Yatak oldukça büyük bir yer kapladığı için oda boyutu küçük olan kişiler genellikle baza tarzında yatakları tercih etseler daha uygun olur. Baza daha az yer kapladığı gibi bir de büyük oranda eşyaları saklamak gibi büyük özelliğe sahiptir. Ancak odanız genişse güzel bir yatak başlığı alarak daha da güzel bir görünüm elde edilebilir. Seçim size kalmış. En önemli yatak olmasına rağmen yatak odasının güzelliğini etkileyecek birçok unsur vardır. Yatak seçiminin ardından yatağa örtülecek yatak örtülerinin de odanın rengi ile uyum içinde olması, kullanım açısından kolay kullanılan örtüler tercih edilmesi gerekir. Renk olarak gözü yormayan, odayı karanlık ve kalabalık bir hale getirmeyecek olan nötr renkler, pastel renkler ya da açık renkli örtüler uygundur. Böyle renkler tercih edilirse daha sakin ve huzur verici bir ortam elde edilmiş olur. Ancak bu renkler zevkinize hitap etmiyorsa çok koyu olmamak şartı ile biraz renkli örtüler kullanılabilir.

 

En Güzel Yatak Odası Takımları

Odanın büyük bir duvarının büyük bir oranını ayna ile kaplamak hem odanın daha ferah görünmesini sağlayacak hem de kullanım bakımından daha işlevsel bir fayda sağlar. Dilerseniz kirli ya da füme aynalar kullanmak sizin seçiminiz. Odanın ferah görünmesini sağlayacak bir diğer etken de odadaki diğer mobilyalarında boyutlarının gereğinden fazla büyük olmamasıdır. Hareketlerimizi kısıtlayacak, kapının ya da dolap kapaklılarının açılmasını engelleyecek boyutta ya da konumda olmamasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Mobilya renklerinde de ahşap renk ya da açık renkler tercih edilmelidir.

Odanın duvarlarında da fazla hareketlilikten uzak durulması tavsiye edilir. Sade ve odanın rengine uygun duvar renkleri yatak odası takımlarının daha fazla hoş görünmesini sağlamaktadır. Perdeler bir odanın tamamlayıcı unsurlarıdır elbette. Kullanım açısından kumaşına önem vermek gerekir. Yıkarken, ütüde yapımı kolay olan tercih edilmelidir. Renk olarakta elbette ki odaya uygun olan seçim yapılmalıdır. Elbette yatak odamıza renk kaynak, zenginleştirmek bizim elimizde ufak tefek biblolar, abajurlar ve çiçekler yardımı ile çok hoş görünümlü yatak odasına sahip olunabilir.

Trend olan modeller mutlaka ön planda olacaktır. Günümüzde çok fazla modeller mevcuttur. Hatta o kadar çok çeşit arasında seçim yapmakta oldukça zor hale gelmiş durumda. Bu kadar çok çeşitli ürünün olması da fiyat konusunda çeşitlilik olması demek anlamına gelir. Modeline kalitesine göre fiyatlarda değişime uğrar.

EN TREND MODELLER

1) Avangard yatak odası takımları

2) Country yatak odası takımları

3) Modern yatak odası takımları

Sizler için derlediğimiz en güzel yatak odası takımları galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

 

About the author

Secret

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri ! Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.