Yatak Odası

Endüstriyel Stil Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri

Sanayi bölgelerinde yer alan eski binaların hızlı bir şekilde yaşam alanı formuna dönüştürülmesi ile ortaya çıkan ve başlangıçta hem ucuz oluşu hem de büyük çalışma alanlarında geçirilen zamanın fazla olması nedeniyle bu alanların aynı zamanda yaşanılacak bir alan olarak da dekore edilmesi ile oluşan  Endüstriyel Stil dekorasyon en temelde  özgünlük ve basitlik üzerine kurgulanmış bir dekorasyon stilidir denilebilir.

Endüstriyel Tarz Dekorasyonun en belirgin özelliği kalabalıktan uzak ve ferah bir görünüme sahip olması ve tüm alanın gözler önünde bulunması ve rahat bir ev yaşamı sunması olarak tanımlanabilir. Bu dekorasyonda bakımsız duvarlar size yaşanmışlık hissi verir, kaba dokunuşlar ve yalınlık göze çarpar, adeta bir sanayi etkisi yaratan metaller yoğun bir şekilde kendini gösterir. Tüm bunların birlikte sunumu ise modern bir görünümü ortaya koyar. Son günlerde çok ilgi gören bu tarzın kendini en güzel gösteren biçimi olan Endüstriyel Yatak Odası Dekorasyonu ise modern yaşamın yatak odasına indirgenmiş en mükemmel hali olarak  görülebilir.

Endüstriyel yatak odası dekorasyonunda ilk göze çarpan şey ahşap ve metalin ortaya çıkardığı estetik görünüm ile sade ve özgün tasarımlardır. Endüstriyel Stil Yatak Odalarında yıpranmış beton ya da tuğla duvarların mekana kattığı samimiyet ve yaşanmışlık hissi oldukça etkili bir şekilde dikkati çeker, ahşap tasarımlar ise metal ve beton duvarların aksine ortama sıcak ve yumuşak bir hava verir.

Endüstriyel yatak odalarında aydınlatma yada mobilya seçimleri ahşap, cam, metal yada deri tasarımlar olabilir. Endüstriyel dekorasyonda sadece metaller kullanılmaz, masif ahşap, cam ve deri ile metalin soğukluğu kırılabilir ve renkli, etkileyici modern bir dekorasyon elde edilebilir.

Galerimizde sizler için seçtiğimiz en güzel Endüstriyel yatak odası dekorasyon fikirleri yer almakta. Galerimizi tıklayarak size ilham vereceğini düşündüğümüz Endüstriyel Tarz Yatak Odalarını inceleyebilirsiniz.

Leave a Comment

İlham Veren Ev Dekorasyon Fikirleri !Site içerisinde kullanılan tüm materyal izinsiz ve haber verilmeden kullanılamaz. Site içeriği DMCA tarafından korunmaktadır. Bu sitede yer alan marka logoları ve markalara ait ürün resimleri, tasarım ve görseller marka sahiplerine aittir.