Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocuk odaları için dekorasyon kararı vermek çok da kolay değildir. Kız çocuklar için ayrı renkler, erkek çocuklar için ayrı renkler seçmek neredeyse bir zorunluluktur. Erkek çocuk odaları mavi veya yeşil, kız çocuk odaları ise genelde pembe veya kırmızı tonlarında olur. Aynı odayı kullanan kardeşler varsa, genelde orta yol olarak sarı tonları tercih edilir. Renklere karar verdikten sonra dekorasyonun diğer adımlarına geçilir.

Erkek Çocuk Odalarında Mobilya Tercihleri Nasıl Olmalıdır?

Dekorasyon aşamasında erkek çocukların yaşı fikir beyan edebilecek bir yaşta ise çocukla birlikte seçim yapmak çok faydalı olacaktır. Çizgi film ve süper kahraman karakterlerini barındıran mobilya dekorasyonları çocukları son derece mutlu eder. Mobilya alışverişini yapmadan önce internet ortamında yapılacak kısa bir araştırmanın ardından çocuğun sevdiği kahramanları barındıran mobilyaları satan mağazalar rahatlıkla belirlenebilir. Bu ilk araştırmanın ardından birkaç mağaza ziyareti ile hem kaliteli, hem uygun fiyatlı, hem de çocuğu mutlu edecek mobilyalar rahatlıkla bulunabilir. Günümüzde örümcek adam gibi kahramanların yanı sıra büyüklerin pek de bilmediği ama çocuklar tarafından çok sevilen çizgi kahramanlar veya dizi film kahramanları da vardır. Tüm bu kahramanlar ile ilgili temalarda mobilyalar bulmak hem çok zor değildir, hem de tahmin edildiği kadar yüksek bedeller ödemeye gerek yoktur.

Erkek Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek Çocuk Odaları İçin Aksesuarlar Neler Olabilir?

Erkek çocukların ilgi alanı ağırlıkla spordur. Bazıları basketbol, bazıları futbol, bazıları da boks ve karate gibi dövüş sporlarına ilgi duyarlar. Odalarına bu ilgi alanlarına uygun olarak bir basketbol potası, bir mini futbol kalesi veya küçük bir kum torbası konularak, sevdikleri sporla daha yakından ilgilenmeleri sağlanabilir. Bunun yanında bazı çocuklarda macera ruhu da vardır. Çadırlar kurup, bozmak ve tekrar tekrar kurmak onları çok mutlu eder. Çadırın içi birçok çocuk ve ebeveyn için odayı hızlıca toplamak, düzenli bir hale getirmek için ideal bir yerdir. Oyuncaklar kısa sürede birer ikişer çadırın içine atılarak oda kısa sürede düzenli bir hale getirilebilir. Bunun yanında küçük bir masa ve sandalyeler ile oda hem oyun hem de aktiviteler için hazır bir hale getirilebilir.

Sizler için derlediğimiz erkek çocuk odası dekorasyon fikirleri galerimize göz atabilirsiniz. Değerli yorumlarınızı ve görüşlerinizi lütfen bizlerle paylaşınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir